Home Wiadomości MKFFiM Niepokalanów 2014

MKFFiM Niepokalanów 2014

Redakcja

Zwycięzców XXIX Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2014 poznamy już w najbliższą niedzielę (25.05) podczas uroczystego zakończenia.

Hasło tegorocznego festiwalu „ Media a kultura spotkania” nawiązuje do Orędzia Papieża Franciszka na 48. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Na festiwal nadesłano 160 filmów, programów telewizyjnych i teledysków oraz 40 programów radiowych i multimedialnych z 23 krajów świata.

„Twórcy nie rezygnują i zgłaszają swoje filmy na festiwal w Niepokalanowie. Mimo coraz mniejszych środków finansowych wydarzenie jest wyjątkowe i trwa dzięki uporowi organizatorów.” – podkreśla Wiesław Domagalski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Nowością tegorocznego festiwalu jest kategoria Teledyski. Jak zaznacza Romuald Wierzbicki, sekretarz jury -„W młodych ludziach drzemie potencjał twórczy, który trzeba uruchomić i zachęcić ich do przygotowywania takich krótkich form filmowych i zgłaszania na niepokalanowski festiwal”

Finał Festiwalu poprzedzi dwudniowa sesja projekcji filmowych w Domu Bawarskim nieopodal klasztoru.

Inauguracja Festiwalu nastąpiła tradycyjnie podczas XX Targów Wydawców Katolickich na Zamku Królewskim w Warszawie. Zostały tam także ogłoszone doroczne nagrody im. Juliana Kulentego – pierwszego prezesa KSF ”Media w służbie Ewangelii” dla Telewizji Trwam i Signis International.

Organizatorami festiwalu są Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie.

Za: Agnieszka Goleniak – Dyrektor Programowy Radia Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda