Home Wiadomości Kraków: franciszkańskie uliczne maratony

Kraków: franciszkańskie uliczne maratony

Redakcja

Mocna ekipa franciszkańska wzięła udział w zawodach, które miały miejsce 16 i 18 maja na ulicach miasta Krakowa.

„Czy sport, a w szczególności bieganie, mieści się w charyzmacie franciszkańskim?” – zastanawia się o. dk. Marcin Buntow, który w minioną sobotę startował w krakowskim biegu nocnym na 10 km.

„Otóż tak” – odpowiada. „Można biec i modlić się, można dawać świadectwo bycia człowiekiem, Bożym człowiekiem, który nie należy do tego świata, a w nim żyje dla Chrystusa” – tłumaczy w rozmowie z nami.

W nocnym biegu, oprócz o. dk. Marcina, w drużynie „Franciszkanie Kraków” startowali również br. Szymon Siutkowski z I roku seminarium oraz Karol Kulig z Franciszkańskiego Duszpasterstwa przy Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

W niedzielny poranek z kolei na trasę 13. Cracovia Maraton wyruszyli o. dk. Jacek Bielecki i o. Jacek Wójtowicz, pokonując odległość 42 km 195 m.

W biegu wzięło udział ponad 5,5 tys. sportowców, z czego blisko 150 nie dobiegło do mety. Mimo tego po raz kolejny został pobity wynik frekwencji o prawie tysiąc osób.

W tym roku, z uwagi na warunki atmosferyczne i gotowość przeciwpowodziową spowodowaną podniesionym stanem rzeki Wisły, trasa Biegu Nocnego na 10 km, której część miała prowadzić Bulwarami Wiślanymi, została zmodyfikowana. Bieg został przeprowadzony na deptaku przy Błoniach Krakowskich, a trasa liczyła 10 km wokół Błoń.

jms/red.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda