Home Wiadomości Młodzi też słuchają Radia Maryja

Młodzi też słuchają Radia Maryja

Redakcja

15. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja zgromadziła w sobotę, 25 maja pod jasnogórskim Szczytem kilka tysięcy osób. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Jezu jesteś moim Panem”.

Na czele pielgrzymki stanęli ojcowie redemptoryści, obecni byli m.in.: o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja; o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

W programie pielgrzymki znalazły się: Eucharystia, Różaniec, Apel Jasnogórski, a także wspólna zabawa, śpiew, taniec oraz pokaz sztucznych ogni.

Modlitwie Apelowej o godz. 21.00 na Wałach Jasnogórskich przewodniczył o. Tadeusz Rydzyk. „Maryjo Królowo Polski (…) przychodzimy dziś do Ciebie, przychodzimy do serca Polski, by spotkać się z sercem Matki, w wigilię dnia naszych mam” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

„Dzisiaj Matko Najświętsza przyjmujemy Jezusa i wołamy wszyscy: Jezu Ty jesteś moim Panem. Powiedzmy Matce Najświętszej, głośno, wszyscy, całym sercem: Jezu! Ty jesteś moim Panem. Mamo dziękujemy Ci za Jezusa. On jest moim Panem” – mówił o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja prosił też Matkę Bożą o to, by dała odwagę być tak jak Jezus światłem w dzisiejszym świecie; wszędzie tam gdzie jest kłamstwo i grzech. „Odwaga wiary wiele kosztuje, ale wy nie możecie przegrać miłości – nie dajcie się zniewolić” – powiedział.

Po Apelu Jasnogórskim do zebranych przemówił metropolita częstochowski abp Wacław Depo: „Tak jak jest naszą niepisaną tradycją, ale z serca wypowiadaną, powiem słowo: nie budujmy przyszłości na piasku internacjonalizmu europejskiego, ale na trwałym fundamencie jedności wiary, Kościoła i narodu. I na tę głęboką i odpowiedzialną więź nas wszystkich z serca błogosławię”.

Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza św. odprawiona ok. godz. 21.30 na Szczycie. Eucharystii przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej. Homilię wygłosił ks. Bogusław Jaworowski, Misjonarz Świętej Rodziny.

„Chciałbym, abyście czuli się tutaj przywitani, to znaczy żebyście czuli, że jest to Dom Matki, bo wiemy, że w Domu Matki jest najlepiej” – powiedział do młodych na początku Mszy św. podprzeor Jasnej Góry o. Łukasz Buzun.

W homilii ks. Bogusław Jaworowski akcentował, że ta niezwykła uroczystość, to spotkanie w Domu Matki co roku gromadzi tych, którzy są w szczególny sposób związani wiarą w Jezusa Chrystusa. Mówił: „Taka wiara nas łączy, w tej wierze spotkaliśmy się we wspólnocie rodziny Radia Maryja – wspólnocie młodych – tych, którzy łączą się w różny sposób poprzez fale radiowe i telewizyjne, ale przede wszystkim poprzez wiarę, i miłość, która jest zasadą chrześcijańskiego życia”.

Ks. Jaworowski prosił także młodych uczestników pielgrzymki, aby nigdy nie tracili ducha i odważnie dawali świadectwo o byciu chrześcijaninem. „Ukochani młodzi przyjaciele tym bardziej w takim dniu, kiedy jesteśmy tu w domu naszej ukochanej Matki, chcę was prosić, abyście nigdy nie tracili ducha, byście byli tym zaczynem, tym ogniem, który pójdzie w świat. W środowiskach, tam, gdzie wy wchodzicie, tam my często nie mamy dostępu. To jest to twoje świadectwo – jestem chrześcijaninem proszę uszanuj to, co dla mnie święte; twoja postawa, bo okazuje się, że my nie potrafimy bronić swoich świętości (…)” – mówił ks. Bogusław Jaworowski.

Młodzi zebrani na Jasnej Górze skierowali telegram do Ojca Świętego Franciszka.

Na zakończenie Eucharystii bp Ireneusz Pękalski zwrócił uwagę, że spotkanie młodych na Jasnej Górze odbywa się w Roku Wiary, który podarował nam Ojciec Święty Benedykt XVI.

Młodzież dokonała aktu zawierzenia Matce Bożej. Następnie trzymając się za ręce młodzi pielgrzymi odśpiewali pieśń ‘Abba Ojcze’, której towarzyszył pokaz sztucznych ogni.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ mś


Telegram do Ojca Świętego Franciszka

Umiłowany Ojcze Święty. W wigilię niedzieli Trójcy Świętej, my młodzi zgromadziliśmy się na Jasnej Górze, na zaproszenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Przyjechaliśmy tu razem z naszymi duszpasterzami, katechetami, siostrami zakonnymi i wychowawcami. Jesteśmy zjednoczeni z naszymi narodowym Sanktuarium wraz z Maryją, Matką Jezusa i naszą.

„Jezu jesteś moim Panem” – to hasło tegorocznej, XV już Pielgrzymki. Naszej modlitwie przewodniczy ks. bp Ireneusz Pękalski. Są z nami również: wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów ojciec Piotr Chyra oraz ojciec Tadeusz Rydzyk, Założyciel i Dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, inicjator naszego spotkania.
Jesteśmy im za to wdzięczni, jesteśmy tu jako młody Kościół. Nie ma Kościoła bez Piotra, dlatego jesteś obecny pośród nas, w naszej modlitwie. Prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla Ciebie i dla całego Kościoła.

Umiłowany Ojcze Święty. Dziękujemy za Twoją odważną wiarę, która nam dodaje otuchy i odwagi, aby w dzisiejszych czasach śmiało wyznawać słowem i czynem to, że Jezus jest Panem naszego życia. Pobłogosław nam. Kochamy Pana Boga, kochamy Maryję, kochamy Kościół i Ciebie. Z Synowskim oddaniem – Młodzież.

Wykorzystano materiały z www.radiomaryja.pl

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda