Home Wiadomości Papież w Asyżu 4 października 2013 r.

Papież w Asyżu 4 października 2013 r.

Redakcja

„Ojciec Święty Franciszek – odpowiadając na zaproszenie do Asyżu, wystosowane do niego przez biskupów Umbrii, zakomunikował w liście z dnia 23 maja 2013 roku (podpisanym przez Substytuta Sekretariatu Stanu, a zaadresowanym do biskupa Asyżu Domenico Sorrentino), że przybędzie do miasta św. Franciszka w dniu jego święta, czyli 4 października br.

Diecezja Biedaczyny z Asyżu cieszy się niezmiernie z tego gestu wyrażającego zainteresowanie i życzliwość. Wraz z pozostałymi diecezjami włoskimi zaangażowanymi w tradycyjną ceremonię zapalenia lampki oliwnej Patronowi Włoch w dniu jego uroczystości, oddając uczucia wszystkich synów św. Franciszka, należących do różnych zakonów, jak również władz miejskich i regionalnych, wyraża wdzięczność papieżowi Franciszkowi i z serdecznością go oczekuje. Wstawiennictwu Świętego z Asyżu wszyscy zawierzamy posługę papieża Franciszka oraz drogę moralną i społeczną naszego kraju” – głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej diecezji asyskiej (www.diocesiassisi.it).

Radość tę podziela kustosz Sacro Convento w Asyżu fr. Mauro Gambetti: „Gromkie brawa braci ze wspólnoty Sacro Convento w Asyżu zgromadzonych w refektarzu klasztornym oraz dźwięk dzwonów bazyliki papieskiej dały wyraz niezmiernej radości na wieść o planowanym na 4 października br. przybyciu papieża Franciszka do Asyżu. Podobnie jak w 1962 roku papież Jan XXIII, tak teraz papież Franciszek przybędzie do grobu Patrona Włoch w dzień jego święta, aby wspólnie z biskupami Umbrii zapalić lampkę wotywną. Z wyrazami wdzięczności, zintensyfikujemy nasze modlitwy, by przyjąć go z synowskim oddaniem i matczyną troską”.

z Sacro Convento w Asyżu

Za: www.franciscani.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda