Home Wiadomości Rozesłanie misjonarzy w Kurii Generalnej Zakonu Braci Mniejszych

Rozesłanie misjonarzy w Kurii Generalnej Zakonu Braci Mniejszych

Redakcja

W niedzielę 26 maja w naszym kościele Santa Maria Mediatrice zostali rozesłani na misje dwaj Bracia: Radosław Kępczyński i Natale Fiumanò. Pierwszy z nich należy do Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce i rozpocznie działalność misyjną w Kamerunie, gdzie rodzi się obecność naszego Zakonu.Drugi pochodzi z Prowincji św. Karola w Mediolanie we Włoszech i udaje się do posługi w Kustodii w Maroku.

Misjonarzy uroczyście rozesłał nowo wybrany Minister Generalny fr. Michael Perry, który modlił się słowami: „ześlij Twego Ducha na tych naszych Braci Natale i Radosława, których powołałeś na misje. Spraw, aby byli odważnymi głosicielami Ewangelii, niosącymi Twoją miłość światu i wiarygodnymi świadkami zmartwychwstania Twojego Syna. Niech Ukrzyżowany Chrystus, Jego Ewangelia i nasza Reguła towarzyszą im na drodze posługi misyjnej, aby mogli stać się nadzieją nowego świata”.

Wspólnota Kurii Generalnej razem z obecnymi wiernymi, towarzyszyli żarliwą modlitwą tym nowym naszym misjonarzom, którzy niedawno ukończyli kurs w Międzyfranciszkańskiej Formacji Misyjnej w Międzynarodowej Wspólnocie „Notre-Dame des Nations” w Brukseli. W uroczystym rozesłaniu uczestniczyli także: fr. Gianfrancesco Sisto, koordynator kursu w Brukseli oraz fr. Rufin Maryjka, Minister Prowincjalny Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce, do której należy fr. Radosław.

Więcej zdjęć i materiał wideo z uroczystości.

Za: www.ofm.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda