Home Wiadomości Modlitwa za Polskę

Modlitwa za Polskę

Redakcja

W nocy 22 czerwca na historycznych Polach Lednickich odbędzie się Nabożeństwo Chrztu Polski. „Nabożeństwo ma na celu podziękowanie Opatrzności za wiarę naszego narodu i twórczą kontynuację świadomości narodowej, której źródło jest właśnie w tym miejscu” – mówi twórca Ruchu Lednickiego, dominikanin o. Jan Góra.

 

Modlitewne spotkanie przy Bramie Trzeciego Tysiąclecia rozpocznie się o godz. 21.30 i potrwa do północy. W programie przewidziano procesję z flagą narodową, mszę świętą, odczytanie fragmentu „Kroniki” Galla Anonima i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

„Serdecznie zapraszamy młodych i starszych. Około północy gorąca herbata i pyszne ciasto” – zachęca do przyjazdu na Pola Lednickie o. Góra.

Lednica to jedno z przypuszczalnych miejsc, gdzie Mieszko I przyjął chrzest Polski. Do wydarzenia tego nawiązują co roku uczestnicy organizowanych tutaj od 1997 roku Spotkań Młodych, którzy ślubują pod Bramą-Rybą „wybór Chrystusa” jako najwyższej wartości w swoim życiu.

Ostatnie czuwanie na Polach Lednickich, które odbyło się 1 czerwca pod hasłem: „W imię Ojca”, rozpoczęło trzyletni program przygotowań do przypadającego w 2016 roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Obecne czuwanie na Lednicy rozpoczęło trzyletni program spotkań o Bogu Ojcu – w roku 2013, Synu Bożym – w roku 2014 i Duchu Świętym – w roku 2015. Są one przygotowaniami do przypadających w 2016 roku jubileuszów: 1050. rocznicy chrztu Polski i 800-lecia istnienia Zakonu Kaznodziejskiego.

W nocy dnia 22 czerwca 2013 na Polach Lednickich przy Bramie III Tysiąclecia o godzinie 21.30 rozpocznie się Nabożeństwo Chrztu Polski i potrwa do północy. W programie: procesja z flagą drogą III Tysiąclecia, Msza święta, odczytanie Kroniki Galla Anonima, odnowienie Przyrzeczeń Chrztu świętego.

Nabożeństwo ma na celu podziękowanie Opatrzności za wiarę naszego narodu i twórczą kontynuację świadomości narodowej, której źródło jest właśnie w tym miejscu.

Serdecznie zapraszamy młodych i starszych. Około północy gorąca herbata i pyszne ciasto.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda