Modlitwa ze św. Ojcem Pio

BPJGUczestnicy 17. Ogólnopolskiego Kongresu Grup Modlitwy i Czcicieli Ojca Pio przybyli w sobotę, 24 września na Jasną Górę, aby uczestniczyć w nocnym czuwaniu przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Bożej.

W modlitwie wzięło udział kilka tysięcy osób. Kongres odbył się dzień po liturgicznym wspomnieniu św. o. Pio, które przypada w Kościele 23 września.

Pierwsza część spotkania odbyła się tradycyjnie w sanktuarium św. o. Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. O godz. 15.00 zmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, wysłuchano konferencji, była także Droga Krzyżowa, a potem Msza św. pod przewodnictwem abpa seniora Stanisława Nowaka. Następnie pielgrzymi pojechali na Jasną Górę na nocne czuwanie, które trwało do soboty, do godz. 4.00.

„Zjechali się przedstawiciele grup modlitwy z całej Polski, jest nas bardzo dużo, towarzyszy nam też zespół muzyczny ze Stalowej Woli” – mówi o. Roman Rusek, brat mniejszy kapucyn, krajowy koordynator Grup Modlitwy św. o. Pio w Polsce.

„Takie całonocne czuwanie przed tronem jasnogórskim jest raz w roku – opowiada – W ciągu roku mamy przeróżne kongresy, diecezjalne, kongres narodowy, w czerwcu mamy czuwanie nocne w Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Te spotkania są bardzo częste, a poza tym grupy spotykają się raz w tygodniu w swoich parafiach, modlą się, adorują Najświętszy Sakrament i proszą o. Pio o wstawiennictwo”.

„Ojciec Pio jest człowiekiem, który pomaga ludziom, jest wiele świadectw, są też uzdrowienia, to wielki święty, naprawdę wielki święty” – podkreśla o. Rusek.

Św. ojciec Pio uważał, że apostolat modlitwy jest najwyższym apostolatem, jaki można wypełniać w Kościele. Dlatego, gdy w 1942 r. Pius XII wezwał cały Kościół do ożywienia chrześcijaństwa poprzez modlitwę, zaczął tworzyć grupy modlitwy, które istnieją dziś w 34. krajach świata, skupiając blisko pół miliona osób. W Polsce działa ponad 300 grup modlitwy św. o. Pio.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / mn

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.