Home Wiadomości Moskwa: targi książki „Non/fiction”

Moskwa: targi książki „Non/fiction”

Redakcja

W stolicy Rosji trwają 15. targi książki „Non/fiction”. Uczestniczy w nich prawie 300 wydawnictw z 20 krajów, w tym tylko nieliczne chrześcijańskie. Jednym z nich jest katolickie Wydawnictwo Franciszkanów (Издательство Францисканцев) z Moskwy.

„Non/fiction” to najważniejsze targi branży książkowej w Rosji. W ub. r. odwiedziło je 32 tys. osób. Od sześciu lat uczestniczą w nich także Bracia Mniejsi. Udział w targach ma dla nich przede wszystkim wymiar ewangelizacyjny. Mówi. „Ludzie mają możliwość zapoznania się z literaturą chrześcijańską w języku rosyjskim i chętnie z tego korzystają – mówi o. Nikolaj Dubinin, przełożony franciszkanów konwentualnych w Rosji. – Dla nas jest to wielką pociechą i wielkim zadaniem misyjnym. Wielu ludzi podchodzi i ze zdumieniem pytają nas, czy jesteśmy prawdziwymi zakonnikami, czy to nie jest jakiś karnawał, czy rzeczywiście w Moskwie są katolicy, a zwłaszcza franciszkanie. Chętnie więc udzielamy im pomocy, a również naszych wizytówek”.

Targi książki „Non/Fiction” zakończą się 1 grudnia. Biorą w nich udział również wydawnictwa polskie, które prezentują Rosjanom nowości wydawnicze tego roku oraz tłumaczenia polskich autorów na język rosyjski.

M. Fatiejew, Moskwa

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda