Home Wiadomości Niedziela Miłosierdzia Bożego w Papui Nowej Gwinei

Niedziela Miłosierdzia Bożego w Papui Nowej Gwinei

Redakcja

MichaliciW niedzielę Miłosierdzia Bożego wszyscy parafianie z Kuli, Kindeg i okolicznych parafii z archidiecezji Mount Hagen (Papua Nowa Gwinea) przybyli do nowo powstającego sanktuarium w Rukus, parafia Kuli. Uroczystość zgromadziła ok. 2.000 wiernych.

Mszy świętej przewodniczył ordynariusz archidiecezji abp Douglas Young w asyście ks. Józefa Pękali CSMA, ks. Klementa Papy, ks. Roniego SVD i ks. Bogdana Świerczewskiego CSMA, proboszcza parafii w Kuli.

W uroczystości wzięły również udział siostry ze Zgromadzenia Ducha Świętego – werbistki, siostry ze Zgromadzenia Św. Tereski, a także delegacje sióstr ze zgromadzeń zakonnych pracujących w Archidiecezji.

Ks. arcybiskup w kazaniu  podkreślał potrzebę niesienia  miłości przez konkretne akty miłosierdzia tym, którzy utracili nadzieję. Mówił  także o potrzebie  sakramentu spowiedzi, w którym otrzymujemy szczególną łaskę przebaczenia od Miłosiernego Boga. Dziękował również wspólnocie Rukus i całej parafii Kuli za inicjatywę powstania sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Jest to program Kościoła – podkreślił, gdyż 8 grudnia br. rozpocznie się nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Fraciszka, który będzie trwał do niedzieli Chrystusa Króla 2016 roku.

Mamy nadzieję, że przed rozpoczęciem Roku Jubileuszowego dokona się  oficjalne poświęcenie tego pierwszego w archidiecezji Mount Hagen sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Bogdan Świerczewski CSMA

Za: www.michalici.pl.

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda