Niedziela misyjna w Hiszpanii

„Odradza się radość” – pod takim hasłem Kościół w Hiszpanii obchodził 19 października niedzielę misyjną, tzw. Domund. Była to m.in. okazja do zbierania ofiar na dzieła ewangelizacyjne i charytatywne. W krajach misyjnych pracuje ok. 13 tys. hiszpańskich misjonarzy.

„Radość Ewangelii rodzi się ze spotkania z Chrystusem, który wychodzi nam naprzeciw. To spotkanie napełnia radością nasze serca. Nie możemy zatrzymać dla siebie Dobrej Nowiny i dlatego wychodzimy do innych, aby włączyć ich do tej radości” – pisze w okolicznościowym liście bp Demetrio Fernández z Kordoby. Przypomina, że misyjność należy do istoty Kościoła. Każdy ochrzczony jest wezwany do głoszenia światu Jezusa Chrystusa.

Niedzielę misyjną w wielu parafiach poprzedziły czuwania modlitewne. Pamiętano szczególnie o dwóch bonifratrach, którzy zmarli zarażeni wirusem ebola. Na ulicach można było spotkać wolontariuszy, którzy zbierali ofiary na misje. W krajach misyjnych pracuje ok. 13 tys. misjonarzy z Hiszpanii, najwięcej w Ameryce Południowej i w Afryce. Powoli rośnie liczba misjonarzy świeckich. Warto podkreślić, że Hiszpania jest drugim krajem po USA, jeśli chodzi o pomoc ekonomiczną dla krajów misyjnych.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.