Home Wiadomości Nowa Przełożona Generalna w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek BDNP

Nowa Przełożona Generalna w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek BDNP

Redakcja

S. Maksymilla Pliszka została ponownie wybrana na przełożoną generalną Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.

Wyboru na drugą kadencję dokonała XXIV Kapituła Generalna, która od 29 kwietnia obraduje w domu generalnym w Dębicy pod hasłem „ Trwajcie mocno w wierze.

Wszystkie wasze sprawy niech dokonują się w miłości”.

Wybrana przełożona generalna ma 49 lat, jest członkinią Konsulty przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, koordynuje prace Komisji Formacyjnej przy Konsulcie i należy do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Jako priorytet swojej posługi w Zgromadzeniu dostrzega troskę o życie duchowe sióstr, formację i wierność charyzmatowi oraz duchowości Założyciela Zgromadzenia – bł. Edmunda Bojanowskiego.

Obrady Kapituły potrwają do 5 maja. Delegatki podejmują refleksje nad tym, jak w duchu wiary pełnić w Kościele św. misję wychowania poprzez ochronę osoby i wartości chrześcijańskich w kontekście współczesnych wyzwań.

Zgromadzenie Służebniczek dębickich liczy 559 sióstr pracujących na 90 placówkach: 70 w Polsce, 20 w innych krajach: 2 w Dani, 2 w Niemczech, 2 we Włoszech, 2 w Rosji, 1 na Białorusi i 1 na Ukrainie, 1 w Hiszpanii, 8 w Boliwii i 1 w Peru.

Za: www.bdnp.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda