Nowy Generał Sercanów: Ks. Heiner Wilmer SCJ

Ks. Heiner Wilmer SCJObradująca w Rzymie Kapituła Generalna Ksieży Sercanów wybrała nowego Generała Zgromadzenia. Został nim ks. ks. Heiner Wilmer z niemieckiej prowincji.

Do Przełożonych prowincjalnych, regionalnych, dystryktów
i wszystkich współbraci sercanów

Z wielką radością chcemy poinformować, że ks. Heiner Wilmer został wybrany przełożonym generalnym. Jest on dziesiątym przełożony generalnym w kolejności i zastąpi na tym stanowisku ks. José Ornelas Carvalho, który kierował Zgromadzeniem przez ostatnie dwanaście lat.

Ks. Heiner Wilmer urodził się 9 kwietnia 1961 r. Pierwszą profesję zakonną złożył 29 września 1982 r., a święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1987 r. W latach 1995-1997 pracował jako profesor i wykładowca religii, historii i nauk politycznych w Vechta. W latach 1997-1998 wykładał historię w Nowym Jorku (Bronx), a następnie został mianowany dyrektorem Szkoły Leoninum w Handrup, którą kierował aż do 2007 r. W roku 2007 został przełożonym prowincjalnym Prowincji Niemieckiej.

Wybór ten jest momentem łaski dla Zgromadzenia Księży Sercanów oraz dla uczestników XXIII Kapituły Generalnej. Jej temat: „Miłosierni, we wspólnocie, z ubogimi” jest czasem refleksji dla uczestników Kapituły, których zadaniem jest nakreślić drogę dla Zgromadzenia na najbliższe sześć lat.

Zwracamy się do Was wszystkich z prośbą o modlitwę za nowo wybranego przełożonego generalnego i polecenie Go Najświętszemu Sercu Jezusa. Niech nasze modlitwy wspierają Go w służbie, którą podejmuje dla dobra Zgromadzenia i w jedności z każdym z nas. Niech potrafi odczytywać znaki czasu i prowadzi nas na drodze budowania dobra wspólnego w jedności z Kościołem.

Z braterskim pozdrowieniem,
ks. F. Heru Ismadi SCJ
sekretarz generalny

Za: www.sercanie.pl.