Home Wiadomości Nowy tom „Studiów Franciszkańskich”

Nowy tom „Studiów Franciszkańskich”

Redakcja

Dnia 2 grudnia 2013 r. opuścił drukarnię 23. tom „Studiów Franciszkańskich”. Na 548 stronach swoje teksty publikuje 22 autorów. Są wśród nich reprezentanci wszystkich rodzin Pierwszego Zakonu św. Franciszka z Asyżu, klaryska, tercjarz franciszkański, kapłan diecezjalny i 2 osoby świeckie.

Autorzy reprezentują ośrodki uniwersyteckie w Poznaniu, Lublinie, Opolu, Rzymie i Cochabambie (Boliwia). Zachowano dotychczasową szatę graficzną, zaprojektowaną przez p. Marię Dolną, znakomitą poznańską artystkę, którą Pan w ubiegłym roku odwołał do wieczności.

Na okładce został umieszczony wizerunek św. Franciszka hiszpańskiego artysty Jusepe de Ribera (1591-1652), przechowywany w słynnym Escorialu w Hiszpanii. Również struktura wewnętrzna nie uległa zmianie. W dziale DOKUMENTY publikujemy ostatnie przesłania o tematyce franciszkańskiej papieża Benedykta XVI. Wszystkie artykuły zamieszczone w 23. tomie są godne polecenia. Zachęcamy zatem do czytania.

Salezy Tomczak OFM

Za: www.franciszkanie.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda