Home Wiadomości O dominikanach z pasją

O dominikanach z pasją

Redakcja

„Pasja, namiętność – to słowa najlepiej oddające charakter dominikańskiego powołania” – pisze o książce Simona Tugwella prowincjał polskich dominikanów. Dzieło „Pasja Dominika” wydała oficyna „W drodze”.

To już druga polska edycja książki angielskiego dominikanina, jednego z najwybitniejszych znawców duchowości dominikańskiej. Pierwsze tłumaczenie na język polski ukazało się w 1996 roku w ramach „Biblioteki Teofila” i było przygotowane przez ówczesnych braci studentów Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Ojców Dominikanów w Krakowie.

Na ponad 300 stronach swojej książki Tugwell opisuje życie Dominika Guzmana i początki założonego przez niego Zakonu Kaznodziejskiego, uwzględniając przede wszystkim dominikański charyzmat.

W słowie wstępnym przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego, o. Krzysztof Popławski przypomina, że „pasję głoszenia słowa zaszczepił w nas [dominikanach] św. Dominik” i że „jedną z jego cech była niezwykła skromność, umiejętność usuwania się na bok, przezroczystość, dzięki której to przede wszystkim Wcielony Bóg stawał się widzialny”.

„Dominik był i jest ukryty za braćmi i siostrami. Zapalił ogień i spokojnie usunął się na bok, zawierzając z ogromnym zaufaniem pilnowanie tego ognia następcom. Widać to również w tej książce, która – jak dobrze wskazuje polski tytuł – jest książką o nim, a zarazem na jej kartach rzadko pojawia się sam Dominik” – podkreśla o. Popławski.

Przejdź do strony Wydawnictwa „W drodze”

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda