Home Wiadomości „Bez Boga to ni do proga”

„Bez Boga to ni do proga”

Redakcja

Tę prostą rymowaną prawdę przekazała Marianna Popiełuszko młodym ludziom modlącym się przed trzema laty na Polach Lednickich. W sobotę pogrzeb matki Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

„Bez Boga to ni do proga. Czuwajcie by był razem z wami, bo gdzie jest Bóg i wiara tam zwycięstwo będzie” – tak mówiła Marianna Popiełuszko do młodych 5 czerwca 2010 roku, w przeddzień wyniesienia jej syna na ołtarze.

Nagranie przesłania do uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Młodych pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia odbyło się w jej domu, pełnym kwiatów, obrazów i fotografii Księdza Jerzego. Przesłanie matki przyszłego błogosławionego zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodzież.

„To było ważne, że młodzież nawiązała kontakt ze staruszką. Ale jaką staruszką? Staruszką, która miała młodego ducha i żyła Bogiem. Ta staruszka okazała się młodą dziewczyną, która z entuzjazmem mówiła do młodzieży. Ona rozumiała co my do niej mówimy i my rozumieliśmy to, co ona do nas powiedziała: razem idziemy do Boga” – wspomina tamto pamiętne przesłanie twórca Lednicy, o. Jan Góra.

Pogrzeb zmarłej w wieku 93 lat Marianny Popiełuszko, która o niemal 30 lat przeżyła męczeńską śmierć swojego syna, odbędzie się w sobotę w Suchowoli na Białostocczyźnie. Żałobne uroczystości poprowadzi metropolita białostocki, abp Edward Ozorowski.

W 2002 roku zmarł Władysław Popiełuszko – ojciec zamordowanego w 1984 roku przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa kapelana „Solidarności”.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda