Home Wiadomości Kraków: I Festiwal Piosenki Religijnej

Kraków: I Festiwal Piosenki Religijnej

Redakcja

Siedem schól dziecięcych, pięć schól młodzieżowych oraz siedmiu solistów stanie do konkursu w I Międzyparafialnym Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbędzie się w sobotę i w niedzielę u salezjanów przy ul. Wzgórze 33 w Krakowie-Pychowicach.

W sobotę od godz. 11.00 odbędą się przesłuchania solistów, schól i zespołów dziecięcych, a od 14.00 – solistów, schól i zespołów młodzieżowych. W niedzielę o godz. 15.00 organizatorzy zaplanowali koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród finansowych i rzeczowych oraz dyplomów.

Jury oceni prezentacje według wartości artystycznej tekstu i kompozycji, dykcji, emisji głosu oraz techniki wykonania.

„Celem festiwalu jest upowszechnienie śpiewu piosenki religijnej i rozwój młodych talentów. Ponadto to forum ma służyć nawiązaniu ze sobą kontaktów, aby wymienić swe muzyczne doświadczenia i repertuar” – mówi ks. Jacek Ryłko, proboszcz salezjańskiej parafii.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęli: Metropolita Krakowski Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Dziekan Dekanatu Salwator Ks. Prałat Kazimierz Wodniak i Ks. Infułat Jerzy Bryła; Inspektor Prowincji Krakowskiej Salezjanów Ks. Dariusz Bartocha, Przewodniczący Rady Dzielnicy VIII Arkadiusz Puszkarz.

jms

KONTAKT: Ks. Jacek Ryłko sdb – proboszcz, tel. 607 288 438

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda