Home Wiadomości Spotkanie redemptorystów w Patagonii

Spotkanie redemptorystów w Patagonii

Redakcja

Redemptoryści pracujący w Wiceprowincji Resistencia mają zwyczaj organizować regionalne spotkania dla współbraci rozrzuconych po całej Argentynie. Jest to dobra okazja, aby poruszyć aktualne tematy związane z życiem naszej jednostki, zaplanować wspólne działania na przyszłość, jak również po prostu spotkać się w braterskiej atmosferze.

Jest to wręcz konieczność, jeśli chcemy utrzymać wzajemność łączność. Nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że odległości, jakie nas dzielą, są olbrzymie. Z miasta Resistencia na północy, gdzie znajduje się dom wiceprowincjalny, do Gobernador Costa w Patagonii są ponad 3 tysiące kilometrów.

Współbracia, Polacy i Argentyńczycy, z regionów Misiones, Chaco, Buenos Aires i Chubut spotykają się dwa razy w ciągu roku, aby przeżyć takie braterskie spotkanie formacyjne. W spotkaniach tych uczestniczą nie tylko współbracia z danego regionu, ale przybywają na nie przełożeni Wiceprowincji. Jest to zazwyczaj o. Henryk Kaczocha – przełożony Jednostki jak również o. Maciej Słaby – ekonom.

W dniach 18 i 19 listopada spotkaliśmy się w Lago Puelo. Przybyli współbracia pracujący w Patagonii. W sumie trzy wspólnoty – Esquel, Gobernador Costa i Lago Puelo. Ojciec Kaczocha zaproponował nam do przemyślenia kilka tekstów na temat nowej ewangelizacji. Uczynił to w kontekście Planu Pastoralnego, jaki Wiceprowincja wprowadza w życie. Jest to Plan Parafii Ewangelizacyjnej na bazie SINE (Integralnego Systemu Nowej Ewangelizacji). Dzieliliśmy się również radościami i zmartwieniami, jakie towarzyszą nam w naszej misyjnej codzienności.

W czasie spotkania świętowaliśmy również wraz z o. Józefem Baraniakiem czterdziestą rocznicę jego przybycia do Argentyny.

O. Dariusz Pabiś CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda