Oblaci: XV Festiwal Życia jest już historią

OblaciWeekend za nami, a wraz z nim XV Festiwal Życia w Kodniu. Teraz poraz świadectw i podsumowań, dzielenia się wrażeniami z tego niezwykłego czasu. Przypominamy wydarzenia ostatnich dni Festiwalu.

Bohaterem soboty był św. Eugeniusz de Mazenod, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec Eugeniusz patronował młodzieży szczególnie w poczynaniach ewangelizacyjnych.

Przed obrazem Maryi Królowej Podlasia młodzi modlili się o owocną ewangelizację Kodnia, którą rozpoczęli po koronce do Miłosierdzia Bożego. Na terenie miasta rozwieszali przygotowane wcześniej plakaty z cytatami z Pisma Świętego, odwiedzili także mieszkańców w ich domach, zapraszając na wieczorny koncert uwielbienia oraz Mszę o północy.

Niektórzy uczestnicy udali się także z zaproszeniem na koncert do niedalekiego Zabłocia, gdzie posługują oblaci. Część z nich wraz z o. Kazimierzem, odwiedziła tamtejsze więzienie, gdzie głosiło Dobrą Nowinę osadzonym. Idąc za oblackim charyzmatem młodzież docierała nawet do trudnych miejsc, w których znajdują się potrzebujący.

O 20:30 rozpoczął się na scenie koncert uwielbienia, prowadzony przez Roberta Cudzicha z zespołu New Life’m. Równo o północy miała miejsce Msza święta, kończąca Festiwal. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił o. Marian Puchała OMI, wikariusz prowincjalny. Podziękował on wszystkim za świadectwo wiary, obecność w Kodniu i chęć współpracy z oblatami w dziele ewangelizacji. Po Mszy „Kompania Braci i sióstr”, czyli piętnasty Festiwal Życia przeszedł do historii.

Festiwal Życia to spotkanie młodzieży organizowane od kilku lat przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i Duszpasterstwo Młodzieży „Niniwa” w każdy ostatni tydzień lipca. Punktem wyjścia Festiwalu jest fragment z Pisma Świętego: Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości (J 10,10). Każdy Festiwal różni się od siebie – co roku inny temat, zaproszeni goście, atrakcje oraz zespoły. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 20-25 lipca w sanktuarium w Kodniu nad Bugiem.

OMI/Festiwal Życia

Za: www.oblaci.pl.