Oblaci: Nowa płyta zespołu Ninive

Nowa płyta zespołu NiniveDynamicznie rozwijający się przy oblackiej parafii pw. Chrystusa Króla zespół „Ninive” (wcześniej „Niniwa Band”) wydał nową płytę z pełnymi mocy utworami uwielbieniowymi. „Nowe Życie” można zamawiać przez stronę internetową www.ninive.pl.

Zespół Niniwa Band powstał w 2009 roku. Początkowo podejmował głównie oprawę muzyczną mszy świętych, od 2012 zajmuje się także prowadzeniem wieczorów uwielbienia. Pierwszą studyjną płytę – „Uwielbienie” – młodzi muzycy wydali w 2013 roku. Mają za sobą uwielbienia prowadzone między innymi w Kędzierzynie-Koźlu, Wrocławiu, norweskim Moss, Fredrikstadt, Askim, a także na rekolekcjach prowadzonych przez Ojca Johna Bashobore w Malmo. W najbliższym czasie planują tournee po krajach skandynawskich.

Wraz z nagraniem „Nowego Życia” dokonała się zmiana wizerunku zespołu. Muzycy przyjęli nazwę „Ninive” i zaprojektowali nowe logo.

Obecnie zespół liczy 25 osób, 15 wokalistów, basistę, gitarzystę prowadzącego, solowego, perkusistę, klawiszowca i skrzypacza. Ma także swojego akustyka i autora tekstów. Liderem i opiekunem „Ninive” jest o. Błażej Mielcarek OMI.

Za: www.oblaci.pl.