Home Wiadomości Oblacki Wolontariat Misyjny – relacje z wypraw

Oblacki Wolontariat Misyjny – relacje z wypraw

Redakcja

Oblaci.plDo Polski wróciły już pierwsze ekipy wolontariuszy z Oblackiego Wolontariatu Misyjnego „Niniwa”. Posługujący w Czechach, na Białorusi i Ukrainie dzielą się teraz swoim doświadczeniem służby drugiemu człowiekowi.

W relacjach na www.wolontariatmisyjny.pl możemy przeczytać o tym, jak wyglądała posługa wśród bezdomnych w Czechach, o wzruszających momentach na Białorusi oraz zaskoczeniu, które spotkało wybierających się na Ukrainę.

Poszczególne relacje – oraz galerie zdjęć –  można znaleźć pod poniższymi linkami:
Ukraina
Czechy
Białoruś

Oblacki Wolontariat Misyjny został zapoczątkowany w 1998 r. przez Magdalenę Kodełkę. Do tej pory kilkuset wolontariuszy spędzało wakacje, i nie tylko, na placówkach prowadzonych najczęściej przez misjonarzy oblatów na: Ukrainie, Białorusi, w Mołdawii, Rumunii, Czechach, Rosji oraz kilku innych państwach. Organizatorzy przygotowują się do prowadzenia wolontariatu w Afryce oraz Ameryce Łacińskiej. Opiekunem oblackim wolontariatu jest o. Marcin Szafors OMI.

OMI/Wolontariat Misyjny

Za: www.oblaci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda