Home Wiadomości ZAPROSZENIE: Odpust u Kamedułów w Krakowie

ZAPROSZENIE: Odpust u Kamedułów w Krakowie

Redakcja

KameduliZa niecały tydzień, 15 sierpnia u krakowskich kamedułów obchodzony będzie odpust. Będzie to jeden z 12 dni w roku w którym wszyscy, w tym kobiety, mogą nawiedzić Erem, kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, krypty, a i zamienić parę słów z braćmi witającymi  przybyszów na furcie.
Warto spędzić parę chwil w tym miejscu, gdzie dawniej napis przy furcie głosił: „ Pustelnia nasza stanowiła zawsze przystań dla tych, którzy zmęczeni bałaganem świata przychodzili tu by znaleźć się w obliczu Boga. … aby w  ciszy naszej, …. czerpać otuchę do walki z ziemskimi utrapieniami.”

Msza św. Zostanie odprawiona o 11:30, furta Eremu będzie otwarta od ok 8 do ok. 18.

Ten dzień otwartej furty jest jednym z ostatnich w tym roku ( pozostaje jeszcze 8 września i Pasterka 24 grudnia) i wpisuję się w Noc Cracovia Sacra 2015.

Może warto o tym napisać, nagrać stosowny reportaż, umieścić informację, w tym na różnych portalach społecznościowych ect. ect.

Więcej o jedynym w Polsce ściśle kontemplacyjnym męskim zgromadzeniu:
www.kameduli.pl
www.fundacjakameduli.pl
www.facebook.com/Kameduli

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda