Oblackie ŚDM za 8 miesięcy

Oblackie ŚDM 2016Dokładnie za 8 miesięcy rozpoczną się oblackie Światowe Dni Młodzieży. W zeszłym miesiącu, podczas wizyty w Siedlcach, do udziału w oblackich ŚDM zachęcał generał oblatów o. Louis Lougen OMI. Wciąż w toku jest peregrynacja krzyża oblackich ŚDM.

Przyszłoroczne święto młodych będzie wyjątkowe, gdyż w 2016 r. przypada dwusetna rocznica założenia Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dokładnie w 1816 r. Założyciel, św. Eugeniusz de Mazenod, zamieszkał we wspólnym domu w Aix z kilkoma towarzyszami, kierującymi się podobnymi wartościami i ideałami. Od samego początku pierwsi ojcowie dzielili wiarę, misję i stół z młodymi z chrześcijańskiego Stowarzyszenia z Aix, które św. Eugeniusz zapoczątkował trzy lata wcześniej.

ŚDM OMI Wrocław 2016 będą trwały 5 dni, od 20 do 25 lipca 2016 r. W tym czasie przewidziane są katechezy, spotkania z Ojcem Generałem oraz Prowincjałem polskiej prowincji oblatów, Msze św., Festiwal Narodów, koncerty, przedstawienia teatralne, Droga Krzyżowa, a także inne wydarzenia związane z obchodami Dni Diecezjalnych we Wrocławiu.

W ramach obchodów Światowych Dni Młodzieży w kraju, który organizuje spotkanie młodych z papieżem, odbywają się tzw. Dni w Diecezjach – przygotowanie do głównego tygodnia ŚDM. Młodzież z całego świata przyjeżdża, żeby uczestniczyć w tym niepowtarzalnym festiwalu wiary i radości życia. W ramach tych dni oblaci już 5. raz zapraszają do wspólnego świętowania młodych związanych z charyzmatem św. Eugeniusza – w 2016 r. do Wrocławia.

OMI/Niniwa

Za: www.oblaci.pl.