Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Eugeniusz Wawrzonek CSMA

Pożegnania: br. Eugeniusz Wawrzonek CSMA

Redakcja

W dniu 22 marca 2021 r., w domu zakonnym w Stalowej Woli, odszedł do wieczności śp. Brat Eugeniusz Wawrzonek CSMA.

Śp. Brat Eugeniusz urodził się 25 sierpnia 1962 r. w Nawsiu, w parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielopolu Skrzyńskim. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości oraz Zasadniczej Szkoły Górniczej w Bytomiu, wstąpił do Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym 1 sierpnia 1984 r. Po rocznej formacji w postulacie, został przyjęty do nowicjatu. Pierwszą profesje złożył 16 lipca 1986 r. w Pawlikowicach.
W 1988 roku, przez kilka miesięcy, pracował w swoim zawodzie poza Zgromadzeniem, a po powrocie kontynuował formację zakonną. Profesję wieczystą złożył 29 września 1994 roku w Markach. W Zgromadzeniu pełnił obowiązki ogrodnika, furtiana, zakrystiana i przez niemal 20 lat – do końca swego życia –  organisty. Przez wiele lat borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Brat Eugeniusz od dzieciństwa wyróżniał się pobożnością. Pochodził z rodziny „wybitnie katolickiej” – jak się wyraził proboszcz jego rodzinnej parafii. Dwie rodzone siostry brata Eugeniusza wybrały życie zakonne.

Uroczystości pogrzebowe śp. Brata Eugeniusza odbędą się w dniu 26 marca 2021 r., w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Wdzięczni za życie i realizację powołania zakonnego Zmarłego, śp. Brata Eugeniusza oddajemy w miłosierne dłonie Dobrego Boga…

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda