Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: br. Janusz Kaźmierczak OFMCap

Pożegnania: br. Janusz Kaźmierczak OFMCap

Redakcja

4 marca 2022 w klasztorze w Warszawie, w wieku 68 lat, w zakonie 45 lat, w kapłaństwie 41 odszedł do Pana śp. br. Janusz Kaźmierczak.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 8 marca 2022, o godz.1100 w naszym kościele w Warszawie. Złożenie do grobu na cmentarzu bródnowskim.

Br. Janusz Kaźmierczak urodził się 14 stycznia 1954 w Warszawie, syn Stefana i Jadwigi z d. Błachowskiej. Do zakonu kapucynów Prowincji Warszawskiej wstąpił w 1973 roku. Jako postulant skończył dwa lata kursu filozofii. Pierwsze śluby złożył w 1975, a profesję wieczystą w 1979. Święcenia kapłańskie przyjął w 1980 z rąk bp. Edmuna Ilcewicza.

Pracę magisterską w KUL z teologii dogmatycznej napisał pod kierunkiem ks. prof. Czesława Bartnika, „Osoba jako wyznacznik procesu dziejowego”. Licencjat i doktorat na Anotnianum w Rzymie obronił pod kierunkiem o. prof. Francisco Iglesiasa „Św. Franciszek w Konstytucjach Braci Mniejszych Kapucynów”.

Był duszpasterzem powołań, ojcem duchownym seminarium, moderatorem Ruchu Światło Życie, sekretarzem prowincjalnym, dyrektorem Centrum Duchowości Honoratianum, asystentem klarysek kapucynek, wykładowcą na Papieskim Uniwersytecie Antonianum, spowiednikiem i przewodnikiem w sanktuarium loretańskim, rekolekcjonistą, tłumaczem, a także misjonarzem w Papui i Nowej Gwinei. Pracował w Warszawie, Zakroczymiu, Lublinie, Rzymie, Frascati, Loreto.

Pracował m.in. przy tłumaczeniu i redakcji książki „Reforma kapucyńska” oraz Konstytucji Braci Mniejszych Kapucynów.

W ostatnich miesiącach swego życia doświadczał cierpienia z powodu choroby, zachowując cierpliwość w duchu zawierzenia.

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…

Sekretariat Informacji – Prowincja Warszawska

Za: kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda