Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Godfryd Sławomir Mizerski OFM

Pożegnania: o. Godfryd Sławomir Mizerski OFM

Redakcja

Pochwalony bądź, Panie mój, przez naszą siostrę śmierć cielesną,
której żaden człowiek żywy uniknąć nie może.
św. Franciszek (Pieśń słoneczna)

Dnia 19 stycznia 2022 r. w wieku 59 lat, w 39 roku życia zakonnego i 32 roku kapłaństwa, zmarł w Poznaniu, w szpitalu przy ul. Przybyszewskiego, śp. O. Godfryd Sławomir Mizerski OFM.

Godfryd urodził się dnia 9 listopada 1962 roku we Wrześni Wlkp. W parafii pw. Serca Pana Jezusa, w Grabowie Król., archidiec. Gnieźnieńska, został ochrzczony, przystąpił do I Komunii św., przyjął sakrament bierzmowania i był ministrantem. Rodzice, Mirosław i Zofia zd. Hofman, nadali mu na chrzcie imię Sławomir; miał brata Krzysztofa i siostrę Marię. Po ukończeniu szkoły podstawowej, uczył się w Technikum Geodezyjno-Drogowym w Poznaniu.

W 1982 roku poprosił o przyjęcie do nowicjatu Prowincji Wniebowzięcia NMP. Rozpoczął go 31 sierpnia w klasztorze w Osiecznej przyjmując imię zakonne Godfryd. Po ukończeniu nowicjatu, dnia 27 sierpnia, złożył śluby czasowe i podjął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. W czasie trwania studiów, 7 maja 1989 roku, złożył profesję wieczystą. Odbył także praktykę z zakresu pomocy pielęgniarskiej na oddziale Gastroenterologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Śląskiej Akademii  Medycznej w Katowicach – Ligocie. Studia seminaryjne zakończył dnia 23 maja 1990 roku przyjęciem święceń prezbiteratu, przez posługę ks. bpa Damiana Zimonia.

Dnia 19 marca 1991 roku wstąpił do utworzonej wtedy Prowincji św. Franciszka z Asyżu. Po święceniach był katechetą (1989–1990), wikariuszem parafialnym (1990-1992); latach 1992–1996 odbył studia specjalistyczne na KUL–u z zakresu katechetyki; w 1994 r. rozpoczął wykłady w WSD we Wronkach; w latach 1997–1998 był proboszczem przyklasztornej parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu Podgórzu. Od 1998 roku pracował duszpastersko wśród katolików niemieckich; początkowo w diecezji Rottenburg – Stuttgart, później w archidiecezji Bamberg.

Po zakończeniu pracy w Niemczech, w 2019 roku wrócił do Polski. Na czas choroby otrzymał pozwolenie na zamieszkania w domu rodzinnym we Wrześni, na terenie parafii pw. św. Królowej Jadwigi.

Pogrzeb zmarłego odbył się 22 stycznia 2022 roku we Wrześni. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele św. Królowej Jadwigi. Spoczywa na miejscowym cmentarzu. o. Jędrzej K. Lietzau OFM, sekretarz Prowincji

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda