Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Ireneusz Andrzej Wawryszczuk OFM

Pożegnania: o. Ireneusz Andrzej Wawryszczuk OFM

Redakcja

W niedzielę 30 października 2022 r. o godz. 6.55, w klasztorze w Koninie po ciężkiej chorobie odszedł do Pana śp. o. Ireneusz Wawryszczuk OFM. Przeżył 64 lata, jako kapłan 38 lat, w Zakonie 45 lat.

Śp. o. Ireneusz Andrzej Stanisław Wawryszczuk OFM, s. Stanisława i Janiny zd. Wawrzusiszyn, urodził się 1 stycznia 1958 r. w Tarnoszynie (diecezja zamojsko – lubaczowska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 27 sierpnia 1977 r. w Przemyślu, pierwszą profesję zakonną złożył 28 sierpnia 1978 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 3 października 1982 r. w Krakowie. W latach 1978 – 1984 studiował filozofię i teologię w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa krakowskiego Albina Małysiaka w dniu 28 kwietnia 1984 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską m.in. jako katecheta, wikariusz i proboszcz parafii, wicemagister Nowicjatu oraz ekonom, wikariusz i gwardian Wspólnoty w klasztorach: św. Kazimierza w Krakowie, Zakliczynie, Krakowie Azorach, Włocławku, Kętach, Koninie, Dzwono – Sierbowicach i Dursztynie. Od lipca 2017 r. należał do Wspólnoty w Koninie. Był autorem tekstu i muzyki do wielu piosenek kościelnych, m.in. znanych w Polsce: „Totus tuus”, „Zbudź się Franciszku” i „Za mało kochałem Cię, Panie”; był liderem kleryckiego zespołu „Brązowi”.

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w piątek 4 listopada br. w naszym kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Koninie. O godz. 12.00 Różaniec w intencji Zmarłego, o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa.

Zgodnie z życzeniem Zmarłego i Jego rodziny, Msza św. żałobna odbędzie się w naszym kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kętach w sobotę 5 listopada o godz. 13.00. Różaniec w intencji Zmarłego o godz. 12.30, złożenie ciała w grobowcu franciszkańskim na cmentarzu w Kętach.

W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu śp. o. Ireneusza.

R. I. P.

Za: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda