Home WiadomościOdeszli do Pana Pożegnania: o. Józef Markowicz CSsR

Pożegnania: o. Józef Markowicz CSsR

Redakcja

W poniedziałek, 2 listopada  października 2020 r., zmarł w Gliwicach nasz Współbrat o. Józef Markowicz CSsR. Przeżył 87 lat, odszedł w 69 roku życia zakonnego i 46 roku kapłaństwa. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w czwartek 5 listopada 2020 r. o godz. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach (godz. 10.00 – wprowadzenie ciała do kościoła i jutrznia, godz. 10.30 – różaniec).

O. Józef Markowicz urodził się 14 sierpnia 1933 roku w miejscowości Zubki Małe (powiat tomaszowski) z rodziców Jana i Stanisławy zd. Gotwald. Pragnąc realizować powołanie misyjne, w wieku 17 lat wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. Niemały w tym udział miały misje parafialne, jakie w jego rodzinnej parafii prowadzili synowie św. Alfonsa.

Pierwszą profesję zakonną złożył w dniu 2 lutego 1952 roku, zaś śluby wieczyste 2 lutego 1958 roku. Jeszcze na etapie formacji początkowej zwracał się z prośbą do władz zakonnych o posłanie na misje zagraniczne do Argentyny.

Po ślubach wieczystych w Zgromadzeniu posługiwał najpierw jako brat zakony, przyjmując zakonne imię Marcin. Jednak wciąż żywe pozostawało w nim pragnienie kapłaństwa. Kiedy nadarzyła się okazja, uzupełnił wykształcenie, zdając egzamin maturalny, i rozpoczął studia w WSD Redemptorystów w Tuchowie. Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1975 roku w Rzymie z rąk papieża Pawła VI.

Po święceniach pracował jako duszpasterz w Elblągu. W 1982 roku został proboszczem we Wrocławiu. W roku 1987 rozpoczął posługę w Gliwicach, gdzie pracował jako wikariusz, a przede wszystkim jako kapelan szpitala. Po zakażeniu Covid-19 zmarł 2 listopada 2020 r.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda