Home Wiadomości Odpust ku czci Ukrzyżowanego Chrystusa

Odpust ku czci Ukrzyżowanego Chrystusa

Redakcja

Pod hasłem: „Głośmy Chrystusa Ukrzyżowanego” od 12 do 14 września w sanktuarium w Kobylance będzie trwał odpust z racji uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego.

Odpust rozpocznie się w piątek 12 września drogą krzyżową o godz. 17.30. Po niej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Eucharystia.

Osoby chore i starsze zaproszone są na Mszę św. w sobotę o godz. 11.00. W czasie Eucharystii będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Nowenna do Pana Jezusa Kobylańskiego będzie odprawiona o godz. 17.30. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 duszpasterze sanktuarium zapraszają szczególnie rodziny parafii. Po Mszy św. o godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia Chrystusa Ukrzyżowanego, który poprowadzi chór młodzieży SOLI DEO z Jasła.

W niedzielę odpustową 14 września o godz. 6.00 będą odśpiewane tradycyjne Godzinki o Męce Pańskiej. Poranne Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30 i 8.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Jan Potoplak MS. Po południu o godz. 15.00 będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych parafian i pielgrzymów. O godz. 17.40 zostaną odśpiewane nieszpory z uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust zakończy się Eucharystią o godz. 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. i nabożeństw będzie można skorzystać z sakramentu pojednania.

Warto pamiętać, że udział w uroczystościach odpustowych ma na celu zyskanie odpustu zupełnego. Ta praktyka jest w Kościele wielowiekową tradycją. Odpust zupełny polega na tym, że Pan Bóg daruje człowiekowi wszystkie kary doczesne, które należą się za grzechy odpuszczone już co do winy podczas spowiedzi. Kto uzyskuje odpust zupełny dla siebie, uniknie kar czyśćcowych. Kto zyska go i ofiaruje za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca.

Aby podczas wrześniowych uroczystości w Kobylance uzyskać odpust zupełny, należy udać się do sanktuarium na chwilę modlitwy. Konieczna jest również decyzja o wyzbyciu się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego. Trzeba również być w stanie łaski uświęcającej lub przystąpić do spowiedzi, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach ojca świętego.

Do uczestnictwa w uroczystościach zapraszają duszpasterze sanktuarium Księża Misjonarze Saletyni. Szczegółowe informacje na temat programu odpustu można znaleźć na stronie www.kobylanka.saletyni.pl.

Księża Misjonarze Saletyni w Kobylance posługują od 1930 r. Prowadzą tu duszpasterstwo parafialne i są kustoszami sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Od 2010 r. na terenie parafii znajduje się dom postulatu zgromadzenia.

(gz)

Za: www.saletyni.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda