Odważne zakonnice ratujące ofiary handlu ludźmi

(fot. charlie llewellin / Foter.com / CC BY-SA)Poznaj historię ponad tysiąca zakonnic, które działają w ponad 80 krajach, by ratować życie niewinnych kobiet i dzieci.

Fundacja Thomsona Reutersa, zajmująca się promowaniem dobroczynnych i charytatywnych instytucji, podała informację na temat organizacji Talitha Kum i przeprowadziła wywiad z Johnem Studzinskim, filantropem, który wspomaga działania sióstr.

Studzinski stwierdził, że ok. 1100 sióstr działa obecnie w 80 krajach i cały czas rozszerza obszar działania. Talitha Kum, założona w 2004 roku, to międzynarodowa sieć zrzeszająca osoby konsektowane walczące z handlem ludźmi.

Szacunki mówią, że około 1 procent ludności świata (ok. 73 miliony) cierpi w jakiś sposób wskutek procederu handlu ludźmi. 70 procent tych osób stanowią kobiety i małoletni (poniżej 16 roku życia).

– Nie chcę robić sensacji, ale próbuję podkreślić fakt, że świat stracił swoją niewinność tam (…) gdzie siły ciemności są aktywne – mówi Studzinski.

Studzinski podaje w rozmowie również szczegóły dotyczące warunków, w których znaleziono ofiary handlu ludźmi. Aby im pomóc, zakonnice często przebierają się za prostytutki, aby przeniknąć do środowisk „domów publicznych”.

– Siostry nikomu nie ufają: ani rządom, ani korporacjom, ani policji. W niektórych przypadkach nie mogą ufać nawet duchownym – mówi Studzinski – Pracują w domach publicznych. Nigdy nie wiadomo, na kogo tam trafią.

Siostry pracujące w Talitha Kum organizują również zbiórki pieniędzy na wykup dzieci z niewoli: – To nowa sieć domów dla dzieci z całego świata, którym groziła niewola. Szokujące, ale prawdziwe – dodaje Studzinski.

Nazwa organizacji „Talitha Kum” nawiązuje do słów wypowiedzianych przez Jezusa w języku aramejskim do zmarłej dziewczynki, córki Jaira. „Ująwszy dziewczynkę za rękę, powiedział do niej: Talita kum! Co można przetłumaczyć: Dziewczynko, mówię ci, wstań” (Mk 5, 41).

Za: www.deon.pl.