OŁTARZEW/WSD: Kurs Wolontariuszy Misyjnych

W dniach 2-4 stycznia 2015 r. Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zorganizowała w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie kurs dla kandydatów na wolontariuszy misyjnych. Uczestniczyło w nim jedenaście osób z całej Polski.

Podczas zjazdu młodzi ludzie mogli dowiedzieli się na czym polega wolontariat misyjny, czego się od nich oczekuje i czego oni mogą oczekiwać. Poznali również panoramę misji pallotyńskich.

Te tematy nakreślił ks. Jerzy Limanówka. Warsztaty integracyjne poprowadziła pani Monika Florek-Mostowska, dzięki którym grupa lepiej się poznała i otworzyła na siebie. Al. Dawid Dziedzic podczas dwóch spotkań wprowadził wolontariuszy w kerygmat katolicki. Czynny udział w całym zjeździe wzięła Grupa Misyjna z naszego seminarium pod opieką al. Pawła Dremo. Była ona odpowiedzialna za prowadzenie modlitw, nabożeństw, ale również za zwykłe spotkania przy kawie i herbacie tak ważne pod względem wspólnototwórczym dla wszystkich uczestników.

Jest to już drugi kurs na wolontariuszy misyjnych. Poprzedni miał miejsce w ubiegłym roku. Z tej grupy jedna wolontariuszka wyjechała do Gruzji a druga do Rwandy. Cykl szkoleniowy zamyka się w czterech spotkaniach weekendowych, które zakładają formację duchową, pallotyńską i misyjną. Kolejny zjazd odbędzie się w dniach 13-15 lutego br. również w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie.

www.salwatti.pl.

Grupa Misyjna WSD SAC

Za: www.pallotyni.org.