Pallotyni: Kard. Kazimierz Nycz w CAM

8 stycznia 2015 r. w Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbyło się spotkanie kard. Kazimierza Nycza z księżmi pracującymi na terenie dekanatu konstancińskiego. Spotkanie miało charakter świąteczno-roboczy. Świąteczny odcień nadała temu wydarzeniu aura Okresu Bożego Narodzenia.

Dla księży pracujących w parafiach jest to szczególny czas odwiedzin swoich parafian w ich domostwach, tak więc niewątpliwie spotkanie z Pasterzem Archidiecezji było dla nich okazją do chwilowego „oderwania się” od wzmożonej aktywności parafialnej, aby we wspólnocie kapłańskiej uradować się Tajemnicą Wcielenie.

Roboczy charakter spotkania dotyczył przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Ksiądz Kardynał przedstawił bardzo konkretne rozwiązania dotyczące logistyki związanej z przyjazdem spodziewanych 2 milionów młodych. Kard. Nycz, jako organizator trzech wizyt Jana Pawła II w Krakowie, jest doskonale zorientowany w tzw. zapleczu organizacyjnym. Arcypasterz zaapelował do księży o otwartość i współpracę z władzami samorządowymi w zakresie przygotowania dobrego pobytu młodych z całego świata.

Ks. Grzegorz Kurp SAC

Za: www.pallotyni.org.