Orioniści: Spalone schronisko woła o pomoc

Rodzino Oriońska! Ludzie Dobrej Woli! Umiłowani przez Boga. W związku z pożarem schroniska dla naszych bezdomnych braci w Henrykowie, chciałem w sposób szczególny podziękować wszystkim, w których to wydarzenie zesłane przez Opatrzność Bożą poruszyło serce i którzy od pierwszych chwil włączyli się w pomoc.

Każde wydarzenie – dobre i złe – jest zawsze w rękach Boga i nic nie dzieje się bez Jego woli. Skoro zatem dziś schronisko jest zniszczone i praktycznie nie nadaje się do zamieszkania, nie przestawajmy ufać, że w tym wydarzeniu Bóg objawi nam większe dobro. Już teraz je widzę w otwartych sercach osób, które dzwonią pytając jak mogą pomóc. Odpowiadając na te liczne pytania, proszę przede wszystkim o modlitwę, byśmy we wszystkim zgadzali się z wolą Boga. Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo odbudowę schroniska, poniżej znajdą konto schroniska.

Z serca błogosławię. Deo gratias! Ks. Antoni Wita FDP, prowincjał

PS. Wszyscy podopieczni znaleźli już schronienie: 20 braci w oriońskim schronisku Do Orione w Czarnej pod Wołominem, a pozostali w Bełchatowie.

Dane do przelewu:

Numer konta: 71 1240 3305 1111 0010 6018 5092

odbiorca: Zgromadzenie Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Schronisko im. bł. Franciszka Drzewieckiego Henryków 24a, 98-220 Zduńska Wola,

z dopiskiem: darowizna na odbudowę Schroniska dla osób bezdomnych.


Drodzy Bracia i Siostry,

W nocy z poniedziałku na wtorek (20-21.10) nasze schronisko dla bezdomnych w Henrykowie k/Zduńskiej Woli uległo wielkiemu zniszczeniu w wyniku pożaru. Wdzięczni jesteśmy Opatrzności Bożej, że nikt nie ucierpiał, że tak sprawnie została przeprowadzona akcja ewakuacyjny a wszystkim podopiecznym udzielono pomocy.

Wyrażamy wdzięczność wielu z Was naszym wypróbowanym przyjaciołom i dobrodziejom, którzy tak szybko zareagowali na miejscu, wspierali nas modlitwami, darami i chęcią dalszej pomocy przy odbudowie Schroniska.

Z góry dziękując za zgłoszoną chęć pomocy zwracamy się z prośbą, aby w naszych parafiach i kaplicach publicznych prowadzonych przez orionistów, została przeprowadzona zbiórka w jedną z najbliższych niedziel, na cel odbudowy Schroniska im. Bł. Franciszka Drzewieckiego w Henrykowie.

Za: www.orionisci.rel.pl.