Home Wiadomości Pallotyni – Warszawa: trzeci dzień XXIII zebrania prowincjalnego

Pallotyni – Warszawa: trzeci dzień XXIII zebrania prowincjalnego

Redakcja

Pallotyni – Warszawa: trzeci dzień XXIII zebrania prowincjalnegoWe środę 27 stycznia, porannej Mszy świętej wraz z Jutrznią przewodniczył ks. Tomasz Pławny, jutrzejszy solenizant.

Słowo Boże natomiast wygłosił ks. Piotr Machnacki, delegat przełożonego prowincjalnego z Kanady, który zwrócił uwagę słuchaczy na „miłość w trzynastu wersetach”, tę którą przedstawia św. Paweł w Liście do Koryntian, a która – według wskazań Ojca Założyciela – ma być siłą napędową wszystkich naszych apostolskich wysiłków, duszą wszelkich działań i kluczem do ewangelizacji.

Poranek w sali na górze rozpoczął się liturgiczną Modlitwą w ciągu dnia, w trakcie której, podobnie jak wczoraj, ojciec duchowny ZP dokonał krótkiego wprowadzenia wychodząc tym razem od Evangelii Gaudium papieża Franciszka, w której Ojciec Święty przypomina, iż misją każdego chrześcijanina jest przede wszystkim ewangelizacja samego siebie. Inaczej mówiąc, Kościół, a więc i nasze najmniejsze Stowarzyszenie, na tyle ewangelizuje, na ile sam pozwala się nieustannie ewangelizować.

Po zaakceptowaniu treści „listu z Kapituły”, który zostanie wysłany do Ojca Świętego oraz arcybiskupów i biskupów diecezjalnych na terenie diecezji, w których współbracia Prowincji Chrystusa Króla posługują, oraz po zaakceptowaniu treści kolejnego Komunikatu z ZP, ojcowie kapitulni udali się do pracy w grupach pochylając się nad 8 blokami tematycznymi. Warto je w tym miejscu przypomnieć:

– Apostolstwo Stowarzyszenia
– Formacja kandydatów i wiecznych profesów
– Nowy zapał misyjny
– Wspólnoty międzynarodowe i interkulturowe
– Liderzy w Stowarzyszeniu
– Struktura organizacyjna i administracyjna Stowarzyszenia
– Apostolstwo rodziny
– Wezwani do miłosierdzia

Praca w grupach trwała do obiadu.

W godzinach popołudniowych, na plenum, sekretarze przedstawili owoce refleksji z grup tematycznych opiniując jednocześnie wnioski, uchwały i zalecenia znajdujące się w Instrumentum Laboris.

Po każdym z tematów był czas i przestrzeń, by zabrać głos i ubogacić konkretną problematykę swoim doświadczeniem i refleksją. Na zakończenie popołudniowego bloku odmówiliśmy w sali na górze Nieszpory, a po kolacji od 20.00 do 21.00 była okazja do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wincentego Pallottiego.

Komisja ds. Komunikatów medialnych

Za: www.pallotyni.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda