Home Wiadomości Papież do karmelitów – terezjańska modlitwa o pokój

Papież do karmelitów – terezjańska modlitwa o pokój

Redakcja

Ojciec Święty z generałem karmelitów bosych o. Saverio Cannistrà - OSS_ROMNa porannej Mszy papieskiej była obecna delegacja Zakonu Karmelitów Bosych z jego przełożonym generalnym o. Saverio Cannistrà.

W związku z jubileuszem urodzin odnowicielki zakonu, św. Teresy z Avili, wezwał on wspólnoty karmelitańskie do specjalnej modlitwy w intencji zagrożonego pokoju na świecie. Inicjatywę tę poparł podczas liturgii Ojciec Święty:

„Drodzy bracia i siostry, pojutrze 28 marca przypada pięćsetlecie urodzin św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Na prośbę ojca generała karmelitów bosych, dziś tu obecnego wraz z ojcem wikariuszem, tego dnia we wszystkich wspólnotach karmelitańskich odbędzie się godzina światowej modlitwy o pokój. Z serca łączę się z tą inicjatywą, aby ogień Bożej miłości pokonał pożary wojny i przemocy, które trapią ludzkość, a dialog przeważył wszędzie nad zbrojnym starciem. Święta Tereso od Jezusa, wstawiaj się w tej naszej intencji” – powiedział Papież.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda