Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Radomsko: początek Nowenny Miesięcy

Franciszkanie – Radomsko: początek Nowenny Miesięcy

Redakcja

Franciszkanie w Radomsku rozpoczęli Wielką, trwającą 9 miesięcy Nowennę, poprzedzającą beatyfikację Sług Bożych: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

5 marca w kościele franciszkańskim w Radomsku o godz. 18.00, nowenna została rozpoczęta uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował o. Krystian. W słowie, którym dzielił się z wiernymi, zwrócił uwagę na rangę wydarzenia, jakim jest beatyfikacja dwóch polskich, franciszkańskich misjonarzy. Między innymi powiedział, że są Oni znakiem miłości w relacji; człowiek – Bóg i człowiek – człowiek. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś oddaje swoje życie, potwierdzając tym, wyznawaną ustami wiarę.

Mamy nadzieję, że przykład Sług Bożych Zbyszka i Michała, którzy decyzją i podpisem Papieża Franciszka zostaną 5 grudnia 2015 roku w Chimbote w Peru ogłoszeni błogosławionymi, na nowo rozpali w naszych sercach miłość, umocni wiarę i z nową siłą wleje nadzieję, którą pokładamy w Bogu.

Wszystkim, którzy chcieliby na bieżąco śledzić wydarzenia przygotowujące do beatyfikacji Sług Bożych, a także bliżej poznać i zaprzyjaźnić się ze Zbyszkiem i Michałem, polecamy internetową stronę franciszkańską: www.meczennicy.franciszkanie.pl

Każdego piątego dnia miesiąca zapraszamy na modlitewne spotkanie w ramach nowenny. Podczas naszych spotkań dziękujemy Bogu także za dar życia i męczeńskiej śmierci za wiarę włoskiego kapłana, ks. Alessandro Dordi, który wraz ze Zbyszkiem i Michałem 5 grudnia zostanie wpisany w poczet błogosławionych.

Tadeusz Dyrcz/red.

Za: misje.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda