Home Wiadomości Pauliści: Czerwcowy numer “Od Słowa do Życia”

Pauliści: Czerwcowy numer “Od Słowa do Życia”

Redakcja

Zapraszamy do zapoznania się z czerwcowym numerem miesięcznika  „Od Słowa do Życia”, wydawanego przez wydawnictwo paulistów Edycję Świętego Pawła.

Jak w poprzednich numerach do każdego czytania zostały dołączone  rozważania, jak również każdy dzień jest poprzedzony ogólnym  wprowadzeniem do liturgii, a zakończony kilkoma pytaniami, które mogą  pomóc w osobistej refleksji nad usłyszanym, przeczytanym i medytowanym  Słowem.

Czerwiec  tego roku jest miesiącem bardzo bogatym z punktu widzenia  liturgicznego. Pierwszy tydzień tego miesiąca bowiem jest zarazem  ostatnim tygodniem okresu Wielkanocy, zaś pierwsza niedziela to  uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym miesięczniku czytelnicy  znajdą teksty wszystkich czytań przewidzianych na Msze św. w wigilię tej  uroczystości, a jest ich cztery i każde jest opatrzone stosownym  komentarzem.

Ponadto w tym numerze umieszczono także teksty biblijne i  liturgiczne na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże  Ciało), święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, uroczystość  Najświętszego Serca Pana Jezusa i uroczystość świętych apostołów Piotra i  Pawła.

Na  końcu tego numeru, jak zwykle w dodatku, zostały zamieszczone prefacje,  co może nam jeszcze lepiej pomóc w przeżywaniu liturgii i korzystaniu z  jej bogactwa.

Zobacz prezentację numeru czerwcowego.

Każdy numer zawiera: – pełne teksty mszalne (czytania + modlitwy), – wprowadzenie liturgiczne do każdego dnia, – rozważania do każdego czytania, – pytania do refleksji.

Strona internetowa miesięcznika “Od Słowa do Życia”:  www.odslowadozycia.pl.

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda