Home Wiadomości Pożegnania: ks. Jan Sucharzewski MIC

Pożegnania: ks. Jan Sucharzewski MIC

Redakcja

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 maja zmarł ks. Jan Sucharzewski MIC, członek domu zakonnego w Grudziądzu. Żył lat 83, w zgromadzeniu 64, w kapłaństwie 54.

Koncelebrowana msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 24 maja o godzinie 12.00, w kościele pw. Najczystszego Serca NMP w Grudziądzu, a po niej złożenie do grobu na cmentarzu parafialnym w Grudziądzu.

Zmarłego ks. Jana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Curriculum vitae

Ks. Jan Sucharzewski urodził się dnia 15 stycznia 1931 roku na Wileńszczyźnie. W 1940 roku rodzina Sucharzewskich została deportowana do Kazachstanu; tam w 1942 roku zmarł jego ojciec. W Kazachstanie ukończył sześć klas szkoły podstawowej. W 1946 roku powrócił z rodziną do Polski i zamieszkał w Warszawie. Po ukończeniu ósmej klasy, w 1947 roku rozpoczął naukę w gimnazjum księży marianów na warszawskich Bielanach.

W 1949 roku został przyjęty do zgromadzenia. Rok później złożył pierwszą profesję zakonną. Po ukończeniu studiów seminaryjnych w Warszawie i Włocławku (1960) przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako katecheta i duszpasterz kolejno w Licheniu, Sierpcu, Górze Kalwarii, Rdzawce, Zakopanem, Rzepiskach, Głuchołazach i przez 23 lata w Grudziądzu.

W posłudze duszpasterskiej odznaczał się gorliwością i odpowiedzialnością za powierzone mu obowiązki, w życiu braterskim był delikatnym, wrażliwym i życzliwym współbratem. Ostatnie miesiące życia ks. Jana były naznaczone cierpieniem i pobytem w szpitalu. Zmarł dnia 20 maja 2014 roku.

Requiescat in pace!

Za: www.marianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda