Home Wiadomości Pauliści: Kamień węgielny stał się fundamentem

Pauliści: Kamień węgielny stał się fundamentem

Redakcja

mkKamień z domu zakonnego paulistów, stał się częścią fundamentu budującego się we Lwowie kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

18 czerwca 2016 r. podczas trwającej na Ukrainie wizyty sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pierto Parolina, odbyło się we Lwowie poświęcenie terenu pod budowę nowej świątyni rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Przy tej okazji wmurowano także kamień węgielny, który poświęcił wysłannik z Watykanu. Na prośbę ks. Grzegorza Drausa, proboszcza nowopowstającego kościoła, wspólnoty parafialne i zakonne miasta Lwowa i archidiecezji, przyniosły kamienie ze swoich kościołów i klasztorów.

Także istniejąca od niedawna wspólnota paulistów i wciąż jeszcze remontowany dom zakonny miał w tym swój udział. Ks. Mariusz Krawiec, przełożony miejscowej wspólnoty, „podarował” parafii św. Jana Pawła II blisko stuletnią cegłę, z jakich wybudowany został dom zakonny przy ul. Kutowa. I tak oto dopiero co powstały dom paulistów, wniósł swoją symboliczną cegłę w budowę nowego kościoła we Lwowie.

mk

Galeria zdjęć

Serwis Radia Watykańskiego w języku polskim o tym wydarzeniu

Poświęcenie kościoła we Lwowie. News po ukraińsku na stronach archidiecezji lwowskiej

Za: www.paulus.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda