Home Wiadomości Śladami Ojca Kolbego

Śladami Ojca Kolbego

Redakcja

Śladami Ojca KolbegoWspólnota św. Maksymiliana Kolbe w Rzymie, tegoroczne rekolekcje zakonne (czerwiec 2016 r.) przeżywała w sposób wyjątkowy. Zakonnicy – którzy na co dzień mieszkają w klasztorze, który nosi imię współbrata męczennika i w którym zachowany jest cenny znak jego obecności, czyli cela zakonna, w której założył Rycerstwo Niepokalanej – udali się do Polski, aby modlić się, medytować i przebywać w miejscach, w których żył i pracował o. Kolbe.

Pierwszym etapem pielgrzymki były miejsca związane z dzieciństwem małego Rajmunda Kolbe: Zduńska Wola (miasto rodzinne) i Pabianice (miejsce w którym Niepokalana powierzyła mu słynne dwie korony, białą i czerwoną).

Następnie bracia zatrzymali się dłużej w Niepokalanowie, podziwiając znaki działań apostolskich i profetycznych intuicji św. Maksymiliana.

Z kolei przenieśli się do Krakowa, gdzie wspaniała bazylika św. Franciszka przypominała im o innych cudownych wydarzeniach związanych z drogą świętego współbrata.

Szczytem rekolekcji był pobyt w Auschwitz. Wizyta i modlitwa w obozie zagłady dostarczyła mocnych przeżyć i doznań: wielkim wyzwaniem stała się konfrontacja z miłością O. Kolbe, który darem swojego życia w tym straszliwym miejscu osiągnął jej szczyt.

W czasie pobytu w Polsce zakonnicy mieli ponadto okazję: medytować nad tajemnicą Bożego miłosierdzia odwiedzając miejsca związane ze św. Siostrą Faustyną; rozważać proroctwa św. Jana Pawła II w jego rodzinnych Wadowicach; oddać się w matczyną opiekę Maryi w Jej cudownym wizerunku na Jasnej Górze w Częstochowie.

Animatorem rekolekcji był fr. Raffaele Di Muro OFMConv.

Stanowiły one doskonałą okazję do przeprowadzenia głębokiej weryfikacji własnej drogi świętości w świetle cudownego świadectwa św. Maksymiliana, który wskazał każdemu uczestnikowi drogę do dania z siebie – w miłości – wszystkiego, co najlepsze.

fr. Raffaele Di Muro

Za: www.ofmconv.net.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda