Home Wiadomości Peregrynacja kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej w diecezji opolskiej

Peregrynacja kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej w diecezji opolskiej

Redakcja

Za: O. Błażej Kurowski OFMW dniu 15 kwietnia 2016 r. rozpoczęła się peregrynacja kopii cudownego obrazu MB Częstochowskiej w diecezji opolskiej.

Ze względu na kończącą się Kapitule Prowincji św. Jadwigi, która zakończyła się w czwartek 14 kwietnia Mszą św. w bazylice św. Anny, której przewodniczył minister prowincjalny O. Alan Brzyski. Mszę św. koncelebrowali nowo wybrani definitorzy i ojcowie kapitulni. Obraz jasnogórski dostarczył ze Sosnowca na Górę św. Anny O. Piotr Cieplak MS.

W piątek 15 kwietnia Ikonę jasnogórską przywitali na Górze św. Anny przedstawiciele męskich rodzin zakonnych w diecezji opolskiej. Na tę uroczystość zostały zaproszone również siostry zakonne z pobliskich klasztorów. O godz. 15.00 odmówiono na Rajskim Palcu Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie procesyjnie przez Bramę Miłosierdzia wniesiono obraz MB do bazyliki św. Anny.

Po uroczystym przywitaniu  O. Prowincjał Alan Brzyski przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej i wygłosił kazanie. Wieczorem konwent annogórski uczestniczył w nabożeństwie maryjnych, które zakończono apelem o 21.00.  W sobotę bracia uczestniczyli w Dniu Skupienia. W niedzielę po nabożeństwie w bazylice przekazano obraz MB Braciom Szkolnym z Zawadzkiego.

Za: O. Błażej Kurowski OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda