Home WiadomościZ kraju Trudna sytuacja mniszek benedyktynek w Sierpcu

Trudna sytuacja mniszek benedyktynek w Sierpcu

Redakcja

benedyktynkiSiostry benedyktynki z Sierpca (diec. płocka) od jakiegoś czasu borykają się z trudną sytuacją materialną, ale przede wszystkim dużym problemem jest brak powołań do tamtejszej wspólnoty.

Dlatego zwracamy się do czytelników naszej strony internetowej o wsparcie zarówno modlitewne w intencji powołań jak i materialne, które jest równie ważne, aby pomóc siostrom w przeprowadzeniu koniecznych remontów i utrzymaniu klasztoru.

Na stronie internetowej Sióstr Benedyktynek z Sierpca możemy przeczytać:

Dziś dotyka nas głęboki kryzys, na który złożyły się nie tylko trudności materialne (wiele prac remontowych z pomocą szeregu życzliwych ludzi zostało już wykonanych, ale ciągle na remont czekają zabudowania kościoła Panny Marii i klasztoru), lecz również dramatyczny stan personalny wspólnoty, którą obecnie stanowi sześć starszych już sióstr i jedna siostra w okresie ślubów czasowych.

Co nas czeka?

Czy przyjdzie taki czas, że przestrzeń, zakamarki starego klasztoru wypełnią się znów życiem – cichym monastycznym życiem, oddanym milczeniu, modlitwie i pracy w obecności Boga?

Czy przyjdzie taki czas, że kaplica klasztorna znów wybrzmi pięknem liturgii chorału gregoriańskiego, który naszym poprzedniczkom w powołaniu benedyktyńskim towarzyszył przez tyle wieków, był ich życiem, ich codziennością?

Czy przyjdzie taki czas, że w pustych klęcznikach kaplicy uklękną nowe osoby, nowe chrześcijanki, które może rozpoznają swoje benedyktyńskie powołanie..?

Kontakt

Opactwo Sióstr Benedyktynek
ul. Wojska Polskiego 28a, 09-200 Sierpc

e-mail: [email protected]

tel: 723417969

numer konta: 19 1240 3204 1111 0000 2911 6531

www.benedytynkisierpc.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda