Home WiadomościZ kraju 7 Aniołów – Konferencja Ekologiczna

7 Aniołów – Konferencja Ekologiczna

Redakcja

franciszkanie.netTym razem program spotkania Siedem Aniołów poszerzony był o bardzo skrupulatne przyjrzenie się tematyce ekologicznej. Mieliśmy okazję uczestniczyć w całodniowej konferencji przygotowanej przez krakowską reprezentację Ruchu Ekologicznego św. Franciszka – Kaspra Jakubowskiego, Emilię Ślimko oraz o. Stanisława Jaromi OFM Conv.

Spotkanie było złożone z kilku sesji roboczych i brała w nim udział część wspólnoty Siedmiu Aniołów odpowiedzialna za sprawy porządkowe oraz ekologiczne. Wysłuchaliśmy wykładów na temat encykliki Laudato Si', zastanawialiśmy się, czym dla nas jest właściwie ekologia, poznaliśmy dobre praktyki, które możemy wprowadzać w naszych środowiskach, dzieliliśmy się pomysłami oraz próbowaliśmy wypracować wspólne rozwiązania na czas naszej wędrówki po Krakowie w lipcu oraz majowe spotkanie w Toruniu. Papież w encyklice daje bardzo konkretne wskazówki, co każdy z nas może zrobić, żeby skutecznie zatroszczyć się o nasz wspólny dom, czynić Ziemi jak najmniejsze szkody, otaczać opieką istoty żywe, ale przede wszystkim nie pozwala nam zobojętnieć, jego apel jest pełną wrażliwości i uważności diagnozą środowiska naszej planety oraz relacji, jakie istnieją między człowiekiem a wszelkimi stworzeniami. Pokazuje, że zmianę należy zacząć od siebie, od nawrócenia ekologicznego, ponieważ kryzys środowiska naszej planety jest przede wszystkim kryzysem duchowym i moralnym jej mieszkańców. W sobotę wieczorem wszyscy uczestnicy spotkania Siedem Aniołów mieli okazję wysłuchać wykładu o. Stanisława Jaromi na temat przesłania papieskiej encykliki, pomysłów podsuwanych przez Papieża, ekologicznych wątkach chrześcijaństwa oraz związkach encykliki z głównym patronem dokumentu – św. Franciszkiem z Asyżu. Konferencja odbyła się w WSFH w Toruniu, a patronat nad wydarzeniem objął Minister Środowiska.

Magda Zaremba

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda