Home Wiadomości Pijarzy: Zakończenie roku o. Józefa Górszczyka

Pijarzy: Zakończenie roku o. Józefa Górszczyka

Redakcja

Dnia 18.01.2015 roku, w kościele  św. Apostołów Piotra i Pawła, w Maciejowej odbyła się Eucharystia na zakończenie Roku o. Józefa Górszczyka. Rozpoczęcie tego Roku miało miejsce dnia 12.01.2014 roku, w Pisarzowej.

Uroczystej Eucharystii w Maciejowej przewodniczył Przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, o. Józef Matras SchP. Kazanie wygłosił o. Vitali Siarko SchP. We Mszy świętej wziął udział proboszcz kościoła w Maciejowej, ks. Grzegorz Krzystek. Uczestniczyli w niej również kapłani ze wspólnot pijarskich.

Nad przebiegiem Eucharystii czuwali alumni Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów z Krakowa. Dzięki ich asyście parafianie z Maciejowej mogli przeżyć niedzielną Mszę świętą w sposób szczególny, zwłaszcza, że młodzi współbracia o. Józefa Górszczyka w ich świątyni parafialnej gościli po raz pierwszy.

Po Eucharystii zaproszeni goście mogli przedłużyć swoją radość świętowania, spotkawszy się przy wspólnym stole. Ksiądz proboszcz, Grzegorz Krzystek oraz jego dobrzy parafianie poczęstowali bowiem uczestników uroczystości smacznym obiadem.

nad. o.VS


Zakończenie Roku o. Józefa Górszczyka nastąpiło w sposób oficjalny. Trzeba jednakże, by pamięć o kapłanie z Zakonu Pijarów, zabitym podczas składania Najświętszej Ofiary dnia 10.01.1964 roku, trwała nadal. Nie tylko w Maciejowej, gdzie doszło do zdarzenia, czy w Pisarzowej, gdzie kapłan został pochowany lub w Zakonie Pijarów, do którego przynależał.

Każdy może pamiętać o o. Józefie Górszczyku i modlić się za niego indywidualnie. W intencji kapłana można zwracać się do Boga słowami następującej modlitwy:

Boże, nasz Ojcze, spraw, aby Twój sługa, ojciec Józef Górszczyk, który „cierpiąc prześladowanie dla sprawiedliwości” oddał życie w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary, otrzymał w zamian wieczną radość w niebieskiej chwale. Niech jego krew, przelana niewinnie, wyjedna Twoje miłosierdzie dla zabójcy, a wszystkich nas skłoni do postępowania w duchu ewangelicznej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Za: www.pijarzy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda