Home WiadomościArchiwum Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Piknik kapucyński w Stalowej Woli

Redakcja

W niedzielę 26 maja o godzinie 14 odbędzie się XIII Kapucyński Piknik Charytatywny. Na uczestników czeka moc atrakcji, a gwiazdami wieczoru będą zwycięzcy V edycji programu Mam Talent, Delfina i Bartek.

Na uczestników pikniku czeka wiele atrakcji, wśród których znajdują się zajęcia edukacyjne z użyciem klocków „Lego”, plac zabaw „Dżungla” do dyspozycji uczestników, „basen King-Konga”, atrakcyjna zjeżdżalnia zwana „Klaun”, karuzela w formie samolotów i tak zwane „eurobungee”, kolejka elektryczna, ścianka wspinaczkowa dla odważnych, ringo, tor przeszkód, sprzęt wojskowy dla walecznych dusz, „kapucyńskie jadło” dla smakoszy, a także możliwość przejażdżki bryczką, zwiedzania krypt klasztoru oraz odbycia turnieju piłki nożnej. Na scenie wystąpi Scholka Dziecięca Franusie, KTT Mała Volta i ZTE Mała Volta z Młodzieżowego Domu Kultury, chór dziecięcy PSM i ST pod kierunkiem Ewy Woynarowskiej, klaun Bogdan Michalec, Winyl, Muzyka Świata (uczniowie i nauczyciele PSM), Hola, Hola, Ziemia Kanaan, oraz zwycięzcy V edycji programu Mam Talent, Delfina i Bartek. Oprócz tego na scenie zatańczą Mali Lasowiacy, a jedną z gwiazd wieczoru będzie znany stalowowolski raper Poison, którego występ odbędzie się o godzinie 20.

W trakcie pikniku będzie można nabyć cegiełkę na loterii, której główną nagrodą jest skuter. Nie zbraknie też wspaniałych ciast, gofrów i pyszności prosto z kuchni klasztornej.

W 2012 roku na pikniku była możliwość oddawania krwi, a w tym roku będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Około godziny 15 do imprezy przyłączy się również Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy wcześniej z Bazyliki Konkatedralnej. W sobotę na stadionie na Piaskach w Rozwadowie odbędzie się turniej piłki nożnej, a w dzień pikniku przed murami klasztoru turniej piłki siatkowej.

Z funduszy uzbieranych podczas pikniku 2013 roku organizatorzy pragną zakupić kolejny podstawowy sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony do okresowego wypożyczania potrzebującym mieszkańcom Stalowej Woli i okolic, a także dofinansować akcję letnią dzieci i młodzieży, jak również dokonać dalszych prac adaptacyjnych pomieszczeń gospodarczych klasztoru i zakupić wyposażenie potrzebne do realizacji zadań różnych grup działających przy klasztorze braci kapucynów.

Za: www.stalowawola.kapucyni.pl

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda