Home Wiadomości Pliszczyn : Ogólnopolskie spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich

Pliszczyn : Ogólnopolskie spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich

Redakcja

www.sercanie.pl6 czerwca, w Pliszczynie k. Lublina odbyło się ogólnopolskie spotkanie Sercańskiej Wspólnoty Świeckich. Wzięło w nim udział ponad 200 osób.

Spotkanie odbyło się w kontekście przeżywanego Roku Jubileuszowego 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta ku czci Najśw. Serca Jezusa. Miało ono charakter wspólnotowego dziękczynienia i uwielbienia miłosiernej Miłości Boga objawionej w dziele zbawczym Jezusa Chrystusa i w otwartym na krzyżu Jego Sercu.

Wszystkich przybyłych przywitał przełożony domu i wspólnoty pliszczyńskiej ks. Stanisław Gruca oraz ks. Tadeusz Michałek, moderator ŚWŚ. Następnie ks. Józef Gaweł wygłosił konferencję pt: „W kontekście jubileuszu – aktualność i potrzeba kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa”.

Po konferencji miała miejsce adoracja eucharystyczna, którą prowadziła wspólnota z Ostrowca Świętokrzyskiego. Centralnym wydarzeniem spotkania była uroczysta Msza św. poprzedzona słowem miejscowego proboszcza ks. Henryka Lachura. Homilię wygłosił ks. Tadeusz Michałek.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy zjazdu udali się pod „wiatę” na wspólną, radosną agapę przygotowaną przez wspólnotę SWŚ z Pliszczyna. Na koniec odmówiono wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewano hymn ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób z licznych wspólnot SWŚ w Polsce. Przybyło także kilku księży sercanów – opiekunów wspólnot. Spotkanie odbyło się w piękny, słoneczny dzień oraz w braterskiej i modlitewnej atmosferze.

Ks. Tadeusz Michałek scj

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda