Home Wiadomości Pogrzeb o. Bogusława Kucy OFMConv

Pogrzeb o. Bogusława Kucy OFMConv

Redakcja

12 czerwca 2013 r. na gdańskim cmentarzu przy ul. Łostowickiej odbył się pogrzeb o. dka Bogusława Kucy OFMConv. Wcześniej, we franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku, rodzina, współbracia i wierni modlili się za zmarłego.

O godz. 11.30 odmówiono różaniec, zaś o godz. 12.oo rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Jan Maciejowski. Na początku zebranych powitał Rektor kościoła o. Tomasz Jank – przede wszystkim brata zmarłego o. Bogusława, bratowe, bratanka wraz z rodziną, ostatniego gwardiana zmarłego – o. Andrzeja Tredera wraz z delegacją z parafii św. Franciszka z Hamburga, o. Jana Stefańskiego – Dyrektora Wydawnictwa w Niepokalanowie oraz braci z Prowincji Warszawskiej.

Homilię wygłosił o. Prowincjał. Przypomniał postać o. Bogusława, wspominając m.in. jego zamiłowanie do adoracji Najświętszego Sakramentu, nieustanne poszukiwanie swej drogi i woli Pana Boga, a także jego pogodę ducha. Przytoczył przykład z życia zmarłego, kiedy to o. Bogusław, jeszcze przed wstąpieniem na drogę życia zakonnego, prowadził kwiaciarnię i co tydzień przesyłał kwiaty do ustrojenia kościołów.

O. Prowincjał powiedział także, że wieloletnie poszukiwanie sensu życia wypełniło się w ciężkiej chorobie o. Bogusława, która ostatecznie doprowadziła do jego śmierci. To w tym cierpieniu, przeżywając je cierpliwie i pokornie, o. Bogusław odnalazł Pana.

Po Mszy św. trumna z ciałem o. Bogusława została przewieziona na Cmentarz Łostowicki. Tak obrzędy również prowadził o. Prowincjał.

Za: www.franciszek.gdansk.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda