Home Wiadomości Redemptoryści: Krewni sługi Bożego o. Bernarda spotkali się w Warszawie

Redemptoryści: Krewni sługi Bożego o. Bernarda spotkali się w Warszawie

Redakcja

W sobotę 8 czerwca 2013, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w klasztorze redemptorystów przy ul. Karolkowej w Warszawie odbyło się spotkanie członków rodziny Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego.

Przybyło ok. 20 osób z Polski i zza granicy. Ostatni taki zjazd odbył się na Karolkowej 7 lat temu.

Podczas spotkania modliliśmy się o rychłą beatyfikację o. Bernarda i wzmocnienie działań na rzecz promocji tej wielkiej postaci. Rozpoczęliśmy o godz. 15 koronką do Bożego miłosierdzia i Eucharystią w kaplicy klasztornej, a następnie przeszliśmy do kościoła, aby wspólnie pomodlić się przy grobu Sługi Bożego. Po modlitwie udaliśmy się na grilla do klasztornego ogrodu.

Spotkanie było ciekawe i inspirujące. Niektórzy przynieśli stare zdjęcia rodzinne, mogliśmy się bardziej poznać i wymienić zarówno zdjęciami jak i wiadomościami na temat rodu Łubieńskich. Kilka osób zgłosiło się do pomocy przy wydawaniu pisma „Apostoł Polski” poświęconego o. Bernardowi.

Na spotkaniu gościliśmy także dwóch panów z Krakowa, którzy pracują nad filmem na temat o. Łubieńskiego. Film będzie gotowy we wrześniu br. na 80-lecie śmierci o. Bernarda. Przeprowadzili oni m.in. wywiady z członkami rodziny Łubieńskich. Widać było, jak rodzina bardzo sobie ceni pokrewieństwo z tak wielkim przodkiem i z jakim pietyzmem przechowuje pamięć o nim. To bardzo cieszy, zważywszy na to, że na spotkaniu obecne były także dzieci i młodzież. Postanowiliśmy, aby co roku organizować podobne spotkania.

o. Paweł Mazanka CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda