Home Wiadomości Posłaniec Serca Jezusowego – lipiec 2013

Posłaniec Serca Jezusowego – lipiec 2013

Redakcja

Mamy słoneczne lato i zaczęły się wakacje, skorzystajmy z tych darów. Papież Franciszek we fragmencie homilii zatytułowanej „Adorować Pana” poucza czym jest adoracja Boga i zachęca wiernych do porzucenia wszystkich bożków tak, aby mogli czystym sercem i z wiarą adorować Pana swego życia.

Ks. Jacek Poznański SJ w artykule „Dzień skupienia” zachęca, aby podczas wakacyjnego wypoczynku zadbać o duchową przestrzeń, w której możemy spotkać się z Bogiem i z sobą, gdzie cisza i pokój będą miernikiem dobrze przeżytego dnia skupienia.

O pociechach, jakie otrzymujemy od Stwórcy, gdy spoglądamy na uroki nieba, ziemi, morza, kwiatów, ptaków, zwierząt i sycimy się rozmaitością pokarmów i smaków, przeczytamy w tekście św. Augustyna zatytułowanym „Niepojęte!”. Czymże to wszystko jest w porównaniu z pięknem i nagrodą nieba, przygotowaną nam przez Stwórcę – pyta Święty? A Danuta Brüll w świadectwie „Uwierzyć i zaufać” zachęca zapracowanych i zagonionych tempem życia, aby zatrzymać się, wziąć oddech, zaufać Bogu i zaczerpnąć z Jego pokoju.

Przemysław Czylok w artykule „Pochwała prostoty” radzi, abyśmy nasze życiowe zapętlone drogi wyprostowali i szukali dobrych skutecznych rozwiązań.

W naszym lipcowym miesięczniku przeczytamy też o świętym eremicie z Libanu; o pragnieniu Jezusa, abyśmy byli ludźmi radosnymi; o wspólnocie integracyjnej „Jaśmin” działającej w Chicago; o narodowym sanktuarium Brazylii w Aparecida, odwiedzanym przez papieży, a także o misji na Dalekim Wschodzie jezuickiego kapłana z XVII wieku, Andrzeja Rudominy. Ponadto o niejednej tajemnicy, jaką kryje zamek siewierski oraz o tragicznej śmierci gen. Władysława Sikorskiego.

W numerze lipcowym znajdziemy komentarze do niedzielnych Ewangelii, poradę duszpasterską i duchowość Apostolstwa Modlitwy. Jestem także pewien, że nasza wakacyjna krzyżówka pomoże naszym Czytelnikom zrelaksować się i wypocząć. Prenumerujcie i czytajcie „Posłańca Serca Jezusowego”!

Zapraszam do lektury „Posłańca Serca Jezusowego” i do odwiedzin naszej strony internetowej: www.poslaniec.co.

PSJ można kupić [TUTAJ].

Życzę wszystkim wielu łask Bożych, słonecznych dni i udanych wakacji.

Redaktor naczelny PSJ,
ks. Stanisław Groń SJ

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda