Home Wiadomości Posłaniec Serca Jezusowego – maj 2013

Posłaniec Serca Jezusowego – maj 2013

Redakcja

W maju szczególnie wielbić będziemy Maryję, celebrując Jej święta i uczestnicząc w nabożeństwach. Ten miesiąc również przypomni nam świętych Patronów – opiekunów naszej Ojczyzny. W duchowym przeżywaniu tych wydarzeń pomoże miesięcznik Posłaniec Serca Jezusowego.

„O Polsce i Polakach” pisze ks. Jan Konior SJ, stwierdzając, że historia naszego kraju ma głęboki wymiar duchowy. W tekście „Zapomniany maj”, Filip Musiał przypomina niektóre trudne momenty z naszej historii. Podróżnik Jan Gać oprowadza nas po Wiślicy, a Mieczysław Rokosz kończy swą opowieść o wawelskim Zygmuncie, wydobywającym z siebie modlitwę wieków, lament i radosne dziękczynienie.

Niezwykłą postać Małej Arabki, karmelitanki ubogaconej wieloma nadprzyrodzonymi łaskami, uznającej nade wszystko pierwszeństwo Boga, przybliża Jadwiga Zięba w artykule „Przylgnij do Ducha Świętego”. Ks. Marek Wójtowicz SJ prezentuje sylwetkę św. Rity, żony, matki, wdowy i zakonnicy, zwyczajnej kobiety – przewodniczki w czasie życiowych trudów i duchowej próby. „Wybór i przeszkody w jego realizacji” to temat podjęty przez ks. Jacka Poznańskiego SJ, natomiast niejasności związane z zagadnieniem zgorszenia wyjaśnia ks. Jerzy Sermak SJ.

O fascynującej podroży w głąb Serca Jezusa i czekających tam niespodziankach pisze Natalia Podosek w refleksji „Co kryje Serce Jezusa?”. W tym miesiącu, szczególnie 24 maja, na prośbę Ojca Świętego będziemy się modlić za Chiny. Przybliżamy ten kraj, publikując tekst ks. Jarosława Duraja SJ „Kościół w Państwie Środka” oraz fragment wywiadu ks. Hansa Waldenfelsa z kard. Johnem Tong, biskupem Hongkongu, zatytułowany „Jak ptak w klatce”.
Ponadto w numerze majowym komentarz do niedzielnych Ewangelii, porada duszpasterska, duchowość Apostolstwa Modlitwy, krzyżówka i opowiadanie dla dzieci.

Życzę naszym Czytelnikom ubogacającej lektury.
Redaktor naczelny PSJ,
ks. Stanisław Groń SJ

Posłańca Serca Jezusowego można zakupić w e-sklepie Wydawnictwa WAM.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda