Poświęcenie tablicy o. Józefa Andrasza SJ

(fot. Czesław Bogdański)13 września, w 80. rocznicę objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego, na Wzgórzu Świętego Krzyża w Mystkowie koło Nowego Sącza zostanie poświęcony pomnik-tablica upamiętniająca o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny.

Uroczystej Eucharystii o 16:00 przewodniczyć będzie prowincjał Towarzystwa Jezusowego o. Jakub Kołacz SJ. Odsłonięcie tablicy po Mszy św. poprzedzi krótkie słowo o o. Andraszu zapisane w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, które wygłosi s. M. Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Uroczystości na Wzgórzu Krzyża Świętego w parafii Mystków rozpoczną się już o 15:30 Koronką do Miłosierdzia Bożego i świadectwem Aleksandra Banasia o modlitwie „margaretkowej” za kapłanów przez przyczynę o. Józefa Andrasza.

Na te uroczystości proboszcz ks. prałat Józef Głowa i organizatorzy serdecznie zapraszają nie tylko rodaków ks. Andrasza, mieszkańców Sądecczyzny, ale wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Za: www.deon.pl.